TBMM Başkanı Toptan'a yılın devlet adamı ödülü verildi

TBMM Başkanı Toptan'a yılın devlet adamı ödülü verildi.9492
  • Giriş : 05.01.2008 / 17:51:00

Gençlik Derneği tarafından TBMM Başkanı Köksal Toptan'a "yılın devlet adamı" ödülü verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Gençlik Derneği tarafından TBMM Başkanı Köksal Toptan'a "yılın devlet adamı" ödülü verildi.

Büyük Gençlik Derneği tarafından alanlarında başarılı olan kişilere Ankara Ticaret Odası'nda düzenlenen programla ödül verdi. Yılın devlet adımı ödülünü TBMM Başkanı Köksal Toptan aldı. Toptan, ödülünü Büyük Gençlik Derneği (BÜGED) Genel Başkanı Cenk Küpeli'den aldı. Toptan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, kendisinin Anadolu'nun bir köyünden çıkarak TBMM Başkanı ve bakanlık görevine seçildiğini anlattı. Toptan, kendisinin bu görevlere gelmeyi ilkokuldan başlayarak eğitim hayatında hedeflediğini anlattı.

Dernek tarafından "yılın anayasacısı" ödülü verilen Yargıtay Eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, konuşmasına YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın göreve başlarken üniversitelerde yasakların kaldırılacağı yönündeki açıklamalarını eleştirerek başladı. Kanadoğlu, "Yüksek mahkemenin kararını göz ardı etmeyi rektörlere öneren, bununla milletin huzur bulacağını söyleyen bir kişinin bu sözlerinin yarattığı ortam içerisinde bu ödülü almak ayrı bir anlam kazanıyor. Renksiz, ideolojisiz, Atatürk ilke ve devrimlerinden arındırılmış bir anayasa yapma çabaları bu ödülü bir kez daha anlamlı kılıyor." dedi.

Dernekten ödül alanlar arasında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici de yer aldı. Şenlendirici, kendisinin son dönemde medyada yaptığı müzikten çok başka konulardan dolayı yer aldığını belirterek, son çıkardığı albümün ise Avrupa'da beşinci sırada olduğunu belirtti.

Dernek tarafından, emekli General Hurşit Tolon, Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ATO Başkanı Sinan Aygün gibi isimlere de ödül verildi.

Sabih Kanadoğlu, ödülünü aldıktan sonra TBMM Başkanı Köksal Toptan ile bir süre sohbet etti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious