TBMM Başkanı'ndan bayram mesajı

TBMM Başkanı'ndan bayram mesajı.13524
  • Giriş : 07.12.2008 / 11:32:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Kurban Bayramı'nın, çatışma kültürünün hakim olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura vesile olması ortak dileğimizdir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toptan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajına, ''Millet olarak Kurban Bayramı'na ulaşmanın sevinci ve huzurunu hep birlikte yaşıyoruz'' diye başlayan Toptan, sevginin, kardeşliğin ve hoşgörünün ifadesi olan bayramların, umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiren özel günler olduğunu vurguladı.

Köksal Toptan, Kurban Bayramı'nın da anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesini diledi.

Türkiye'nin, Avrupa'dan Kafkasya'ya, Orta Doğu'dan Balkanlar'a kadar geniş bir bölgede istikrar ve barışın sağlanmasına katkıda bulunduğunu, bölgesel ve uluslararası işbirliği çabalarına bütün gücü ve samimiyetiyle katıldığını belirten TBMM Başkanı Toptan, mesajında şunları kaydetti:

''Köklü tarihi, kültürü ve birikimiyle, genç nüfusu ve potansiyeliyle adeta bir yıldız gibi parlayan Türkiye, her geçen gün daha güçlü bir ülke haline gelmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Yeter ki umutlarımızı diri tutalım, hep yaşatalım. Umut, yetişen genç nüfusumuzda, zengin potansiyelimizdedir.

Amacımız Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmektir. Bunun için hepimiz el ele, gönül gönüle çalışmalıyız. Türkiye hepimizin en değerli varlığıdır. Bu güzel ülkede farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyor, barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Sayısız güzelliklerin yaşandığı Kurban Bayramı'nı böylesine bir anlayışın pekişmesi için fırsat olarak görmeliyiz.

Kurban Bayramı'nın, çatışma kültürünün hakim olduğu dünyamızda evrensel barışa, esenliğe ve huzura vesile olması ortak dileğimizdir. Bayram vesilesiyle geleceğimizin güvencesi, sevgili çocuklarımızı ve yaşlılarımızı sevindirmeyi de ihmal etmemeliyiz. Kimsesiz, yetim ve sokakta kalmış çocukların yüzünü güldürerek gönüllerini almalıyız. Şehitlerimizin yakınlarını, kahraman gazilerimizi unutmamalıyız. Onları da ziyaret ederek gönüllerini almalıyız.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu anlamlı günlerin tüm dünyada barışın ve huzurun sağlanmasına vesile olmasını diliyor, içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*