TBMM bu hafta neleri görüşecek?

TBMM bu hafta neleri görüşecek?.17623
  • Giriş : 28.10.2007 / 20:41:00

TBMM Genel Kurulu, bu haftaki çalışmalarına Tayyip Erdoğan hakkında verilen soruşturma önergesinin görüşmeleri ile başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel Kurulda, 30 Ekim Salı günü CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş ve 73 milletvekilinin, Ankara'da yaşanan içme ve kullanma suyu sorununda, Ankara Büyükşehir Belediyesi üzerinde gözetme ve düzenleyici önlemler alma ve ilgili bakanlıklar arasında işbirliği sağlama konusunda sorumluluklarını yerine getirmeyerek görevlerinin gereklerini yapmakta ihmal ve gecikme gösterdiği gerekçesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verdiği Meclis soruşturması açılmasına ilişkin önerge görüşülecek.

Genel Kurul, 31 Ekim Çarşamba günü ise İstanbul 2010 Kültür Başkenti hakkındaki kanun tasarısını görüşecek.

Tasarının görüşmelerinin 31 Ekim Çarşamba günü tamamlanması durumunda Genel Kurul, 1 Kasım Perşembe günü uluslararası anlaşma ve sözleşmeleri görüşecek. Genel Kurul, Çarşamba ve Perşembe günleri 15.00-19.00 saatleri arasında çalışacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 30 Ekim Salı günü 2008 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının görüşmelerine başlayacak. Komisyon, bütçe ile ilgili ilk toplantısında tasarının tümü üzerindeki görüşmeleri yapacak.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu da 1 Kasım Perşembe günü toplanarak Şırnak'ın Beşağaç köyünde bölücü terör örgütü PKK mensuplarının yaptığı katliamla ilgili raporu değerlendirecek.

İçişleri, AB Uyum, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonları da gündemlerindeki konuları ele alacak. TBMM KİT Komisyonu da bu haftadan itibaren denetim çalışmalarına başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious