TBMM fazla mesai yapmayacak

TBMM fazla mesai yapmayacak.23999
  • Giriş : 25.06.2009 / 18:04:00

1 Temmuz'dan itibaren tatile girecek olan TBMM Genel Kurulu, bugün gündemindeki 4 tasarının görüşmelerini tamamlamak üzere geç saatlere kadar mesai yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Genel Kurulu, bir çok kanunda değişiklik yapılmasını öngören ve torba kanun olarak nitelenen 'Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve KHK'lara Eklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başladı.

50 maddeden oluşan tasarı değişik alanlarda çok sayıda düzenleme içeriyor. Genel Kurul'un gündemine bu tasarının dışında 3 tasarı daha alındı.

Yurt dışında rüşvet veren Türk vatandaşların Adalet Bakanı'nın izni olmaksızın yargılanabilmesini öngören TCK'de Değişiklik Yapılması
Hakkında Kanun Tasarısı ve özel istihdam bürolarının faaliyetlerinin yasal hale getirilmesini öngören İş Kanunu, İşsizlik Sigortası Kanunu ve Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi bugün görüşülerek yasalaştırılacak.

Genel Kurul'da Türkiye ile Cezayir Arasında Dostluk ve İşbirliği Anlaşması'nın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair Kanun Tasarısı da bugün görüşülecek. Meclis Genel Kurulu, gündemindeki düzenlemelerin görüşmeleri tamamlanıncaya kadar çalışacak. 1 Temmuz'da tatile girecek olan Meclis Genel Kurulu'nun 30 Haziran Salı günü ise 'aç-kapa' yapılarak çalıştırılmaması planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*