TBMM helikopter kazasını konuşacak

TBMM helikopter kazasını konuşacak.30064
  • Giriş : 05.04.2009 / 13:08:00

Meclis, bu hafta Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopter kazasını konuşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis, haftaya ABD Başkanı Barack Obama'yı ağırlayarak başlayacak.

ABD Başkanı Barack Obama, yarın TBMM Başkanı Köksal Toptan, ardından sırasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile Mecliste görüşecek.

TBMM Genel Kurulu, yarın özel gündemle toplanacak. ABD Başkanı Obama, Genel Kurula hitap edecek.

Genel Kurul, 7 Nisan salı günü uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarılarını görüşecek. Gündemde uzun süreden beri bekleyen yaklaşık 20 tasarı ele alınacak.

BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopterin düşmesinin ardından AK Parti, CHP ve MHP tarafından verilen araştırma önergeleri, 8 Nisan çarşamba günü ele alınacak. Birleştirilerek görüşülecek olan önergenin kabul edilmesi konusunda grupların mutabakatı bulunuyor.

Genel Kurul, 9 Nisan perşembe günü, görüşmelerine daha önce başlanan Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını ele alacak.

Tasarı, imalat sektörünün yanı sıra hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin de KOSGEB desteklerinden yararlanmasına imkan sağlıyor.

KOSGEB hedef kitlesinin imalat sanayi dışındaki küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve girişimcileri de kapsayacak şekilde genişleten düzenleme, bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen gerçek kişiler ''girişimci'' olarak tanımlanıyor.

Kuruluş tarafından verilecek hizmetler ve desteklerden yararlanacak işletmelere ilişkin sektörel ve bölgesel öncelikler, günün ekonomik ve sosyal şartlarına göre Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek.

KOSGEB, girişimcilik kültürünün ve ortamının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli tedbirleri alacak ve bu kapsamda girişimleri ve girişimcileri destekleyecek.

İşletmeler arası işbirliğini geliştirme, yerli veya yabancı sermaye katkısı ile gerçekleştirilecek ortak yatırımların oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını destekleme, yatırım ortamının iyileştirilmesi için gerekli tedbirleri alma ve destekleri sağlama da KOSGEB'in görevleri arasında yer alacak.

KOSGEB Genel Kurulu, yılda iki yerine bir defa toplanacak.

Genel Kurul, bu hafta 15.00-19.00 saatleri arasında çalışacak.

-ADALET KOMİSYONU-

TBMM Adalet Komisyonu, bu hafta Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısının görüşmelerine devam edecek.

Daha önceki birleşimlerde tasarının 385 maddesini kabul eden Komisyon, 8 Nisan çarşamba, 9 Nisan perşembe ve 10 Nisan cuma günleri toplanarak, çalışmalarını sürdürecek. Tasarı, 455 maddeden oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*