TBMM Komisyonu kayısıları inceledi

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Kayısı yaş sebze ve meyve üretiminde ve ihracatındaki sorunların belirlenmesi amacıyla oluşturulan komisyon Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki kayısı bahçelerini gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye konferans salonunda yapılan bilgilendirme toplantısın ardından 7 kişilik komisyon üyeleri Komisyon Başkanı Ali Er'in öncülüğünde Battalgazi ilçesine geçti. Burada kayısı bahçelerini gezen komisyon üyeleri çiftçilerin sorunlarını dinleyerek, dalda olgunlaşmayı bekleyen kayısıyı tattılar.

Komisyon üyelerine ev sahipliği yapan Battalgazi İlçesi Kaymakamı Mehmet Eriş ve Belediye başkanı Selahattin Gürkan tarafından komisyon üyelilerine bilgi verildi. Komisyon Başkanı Ali Er ise yaptığı açıklamada, yaptıkları incelemelerin ve çalışmaların Malatya'da kalmayacağını ve Ankara'da meclis gündemine taşınacağını söyledi.

Kendilerinin Malatya'ya gelmese de siyasiler ve bürokratlar tarafından sorunların kendilerine iletildiğini ifade eden Er, vatandaşların bu konuda tereddüdünün olmamasını, ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious