TBMM'de 170 kişilik kadro iptal ediliyor

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

TBMM Genel Sekreterliği kardosundan 170 kişilik kadro iptal edilirken, muhabir, spiker, teknik yönetmen, sesçi, montajcı, işitme engelliler çevirmeni, makyajcının bulunduğu 23 kadro ihdas edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulu, TBMM Genel Sekreterliği Teşkilat Kanununda Değişiklik Öngören Yasa Teklifi'ni görüşerek kabul etti. Kabul edilen yasaya göre, Kanunlar ve Kararlar Daire Başkanlığı bünyesinde Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı bünyesinde Bilgi İşlem Müdürlüğü, Milli Saraylar Daire Başkanlığı bünyesinde Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ile Tanıtım ve Tahsisler Şube Müdürlüğü kurulacak. Genel Evrak ve Basın-Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın ismi İletişim Daire Başkanlığı olarak değiştirilecek ve bünyesinde Televizyon Müdürlüğü teşkilatlandırılacak.

Kabul edilen yasaya göre, TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu tarafından denetlenen TBMM harcamalarının iç denetimi, iç denetçiler tarafından yapılacak. TBMM harcamalarının dış denetimi ise her yıl Başkanlık Divanı tarafından görevlendirilen denetim elemanlarından oluşan bir komisyon tarafından yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious