TBMM'de bütçe maratonu sona eriyor

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Meclis, 2006 yılının son haftasına yoğun gündemle giriyor. Kasım ayı başında başlayan bütçe maratonu sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulunda, bütçe üzerindeki son konuşmalar yarın yapılacak. Sırasıyla CHP, AKP ve ANAVATAN grupları adına yapılacak konuşmaların ardından, 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2005 Mali Yılı Kesinhesap kanun tasarıları açık oya sunulacak. Bütçe görüşmelerinin son gününde, liderlerin konuşması bekleniyor.

Genel Kurulda; 26 Aralık Salı günü Darülaceze Müessesesi Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek. Tasarı, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı, özel bütçeli ve kamu tüzel kişiliğine haiz olan genel müdürlüğün teşkilat, görev, yetki, sorumluluk ve faaliyetlerini yeniden belirliyor.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bir kez daha görüşülmek üzere Meclise geri gönderilen ve 15 yeni üniversiteye kurucu rektör atamasını öngören yasa, 27 Aralık Çarşamba günü görüşülecek.

Uzun zamandan beri sözlü soruların görüşülmediği Genel Kurulda, yılın son çalışma günü olan 28 Aralık Perşembe günü denetim faaliyetlerine ayrıldı. Genel Kurul, gündemde bulunan sözlü sorular ele alındıktan sonra tatile girecek.
Yarın saat 11.00'de toplanacak olan Genel Kurul, bütçe üzerindeki son konuşmaların bitimine kadar, diğer günler ise 15.00-19.00 arasında çalışacak.

AB uyum Komisyonu, 28 Aralık Perşembe günü Sigortacılık Kanunu Tasarısını ele alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious