TBMM'ye aynı konuyu 25 kez sordu

TBMM'ye aynı konuyu 25 kez sordu.6959
  • Giriş : 23.05.2008 / 13:44:00

DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, 'bağış' ve 'promosyon' ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kabinedeki diğer 24 bakanın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na 25 ayrı soru önergesi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Süleyman Yağız, "TBMM Başkanlığı'na bugün Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve 24 bakanının yazılı olarak yanıtlanması istemiyle toplam 25 yazılı soru önergesi verdim. 'Promosyon' ve 'bağış' içerikli önergelerimde, Sayın Başbakan ve Sayın Bakanlara aynı soruları yönelttim" dedi.

Süleyman Yağız, önergelerinde şu sorulara yer verdi: "Başbakanlığınız veya başbakanlığınıza bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşlar şu ya da bu ad altında herhangi bir bağış veya promosyon kabul etmiş midir ? Kabul etmişse bunları hangi kişi, kurum ve kuruluşlardan almıştır ? Bunların kabul gerekçeleri nelerdir ve miktarları ne kadardır ? Yine eğer kabul edilmişse bu bağış ve promosyonlar nasıl değerlendirilmiştir? Başbakanlığınız da başka kişi, kurum ya da kuruluşlara herhangi bir pormosyon vermiş ya da hibede bulunmuş mudur ?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious