TCDD Faruk Saraç'tan giyiniyor

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

TCDD' nin 150. kuruluş yıldönümünde tren personeli için tasarlanan kıyafetlerin tanıtıldığı defile, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı törenle yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TCDD'nin 150. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen "Demir kanatlar" adlı defile Sirkece Garı'nda yapıldı. Trenlerde çalışan personel için tasarlanan kıyafetlerin tanıtımında mankenler, gara yanaşan bir trenden inerek sunum yaptı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın da izlediği törende, tren şefi, makinist, başmakinist, hareket memuru, gar müdür yardımcısı, yataklı kondöktör, bayan pulman, gişe memuru, tren teşkil memuru, garson ve aşcı kıyafetleri tanıtıldı. Kıyafetlerin yazlık ve kışlık olarak tasarlanması, geleneksel çizgilerin yanısıra rahat ve sportif kullanım sunması ilgi çekti. Kıyafetlerde mavi ve siyah tonların ağırlıklı olarak kullanılması ise dikkat çekti. Defile, kalabalık bir davetli topluluğu tarafından izlendi. Kıyafetleri Atilla Saral, Murat Mısırlı, Hande Subaşı, Şebnem Azede gibi ünlü mankenler sergiledi.

Defilenin sonunda giysileri tasarlayan Faruk Saraç'a plaket veren Bakan Binali Yıldırım, demiryolları işletmesinin asırlık bir kuruluş olduğunu belirterek, halkın özlediği standartlarda hizmet vermek için çalışma yaptıklarını söyledi. Üniformaların yenilenmesini yol yenileme çalışmalarıyla paralel olarak değerlendiren Bakan Yıldırım, "Amacımız, unutulmuşluk ve ihmali hafızalardan silmektir. Değişim ve dönüşüm projenin en önemli adımlarından biridir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious