TCDD'nin kusuru 8'de 7'dir

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Acılı baba, “41 kişiye mezar olan trende TCDD'nin kusuru 8'de 7'dir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde 41 kişinin ölümüyle sonuçlanın hızlandırılmış tren kazasında kızını kaybeden Alaattin Candan, mahkeme tarafından belirlenen bilirkişinin verdiği ‘TCDD 8'de 4 oranında suçlu' raporuna inanmadığını belirterek, “41 kişiye mezar olan trende TCDD'nin kusuru 8'de 7'dir” dedi.

Bilirkişi raporunun açıklanması üzerine telefonla soruları yanıtlayan Alaattin Candan, kaza sonrası açılan davanın sürdüğü Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce oluşturulan İstanbul Üniversitesi'nde uzmanlarından kurulu 3 kişilik bilirkişinin verdiği raporunu televizyon haberlerinden öğrendiğini belirterek şunları söyledi:

“Son rapordan haberim yoktu. CNN Türk'te haberlerde ögrendim. Şaşkınım. Çünkü suç ortada. 41 kişi ölmüş. TCDD bana göre 8'de 4 değil, 8'de 7 oranında suçludur. Çünkü makinistler talimatı uyguluyor. Treni götürüyorlar. Avukatlarımla görüşeceğim” dedi.

Alaattin Candan, Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Kahraman'ı affetmeyeceğini anlatırken “İki elim bu dünyada olmasa da öbür dünyada onların yakasında olacaktır. Ulaştırma Bakanı'nı affetmiyorum. Hakkımı da helâl etmiyorum. Böyle bir treni deneme seferleri yapmadan koyduğu için davacıyım. Ben ne yazık ki dava açamıyorum. Bakan olduğu için elim kolum bağlı. Ne yapalım kader bu” diye konuştu.

Candan ailesi Pamukova'da 41 kişinin ölümü, 89 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan hızlandırılmış tren kazasında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Biyoloji Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 21 yaşındaki kızları İrem'i kaybetmislerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious