'TEB Akıl Fikir Yarışması 2008' başladı

'TEB Akıl Fikir Yarışması 2008' başladı.14229
  • Giriş : 14.11.2008 / 15:57:00

Finans sektörüne ilgi duyanların yenilikçi ve yaratıcı yanlarını gösterebilecekleri 'TEB Akıl Fikir Yarışması'nın ikincisine başvurular başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençlerin ve TEB müşterilerinin, yaratıcı ve yenilikçi yanlarını gösterebilecekleri yarışmayla ilgili tüm detaylar www.icatcikar.com sitesinde yer alıyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB); finans sektörüne yenilikçi - yaratıcı fikirler ve projeler kazandırmak amacıyla düzenlediği “TEB Akıl Fikir Yarışması”nın ikincisini başlattı. Üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrencilerin, 5 yıla kadar deneyimli profesyonellerin ve TEB müşterilerinin katılabildiği yarışma finans sektörünün tüm alanlarını kapsıyor.

“TEB Akıl Fikir Yarışması” yeni ürün ve hizmetlerden, verimliliğe; şube tasarımlarından, yeni teknolojilere kadar pek çok konuyu ele almaya olanak tanıyor. Leasing, faktoring, portföy yönetimi, yatırım danışmanlığı, tüketici finansmanı da dahil oldukça geniş bir yelpazesi olan “TEB Akıl Fikir Yarışması”, yaratıcı fikirleri ve projeleri değerlendirmeye sunarak yenilikçi fikirlerin önünü açıyor.

Son yıllarda iş hayatının vazgeçilmez kuralları arasına giren “inovasyon” fikrinden yola çıkarak hayata geçirilen “TEB Akıl Fikir Yarışması”, herkesin yaratıcı ve yenilikçi yanlarını gösterebileceği bir yarışma olarak tasarlandı. Yarışmanın web sitesi www.icatcikar.com'a girerek katılanlar gerek TEB ürün ve hizmetleri, gerekse bankacılık ve finans sektörü ile ilgili yenilikçi fikir ve projelerini önerebilecek.

İlk 3 üniversite öğrencisine ABD Silikon Vadisi'nde inovasyon turu

Başvuruların www.icatcikar.com sitesinden yapıldığı yarışmada, üniversite öğrencisi ve yeni mezunlar arasında ilk 3 dereceye girene ABD'de Silikon Vadisi'nde 3 günlük inovasyon turu hediye edilecek. Ayrıca birinci 10.000 YTL, ikinci 5.000 YTL, üçüncü 3.000 YTL, dördüncü Notebook, beşinci ise dijital fotoğraf makinesi kazanacak. Ayrıca finale kalan 10 projenin sahiplerine mini laptop, inovasyon eğitimi ve atölye çalışmasına katılma fırsatı sunulacak.

İlk 3 TEB müşterisine Paris Seyahati

TEB müşterileri arasında dereceye girenleri ise farklı ödüller bekliyor. İlk 3 dereceye girenler Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros'ya bilet kazanacak. Birinciye 2 kişilik 3 günlük Paris seyahati, ikinciye laptop, üçüncüye ise dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek. Son başvuru tarihinin 30 Kasım 2008 olduğu TEB Akıl Fikir yarışmasının internet sitesinde ayrıca Facebook üzerinden oynanabilen ödüllü, sanal bir oyun da bulunuyor.

“Yenilikçilik TEB'in genlerinde var”

TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB'in, kurum kültüründe yenilikçi olmanın ve yaratıcı düşünmenin yer aldığını hatırlatarak, ““Bankamız bünyesinde yenilikleri hayata geçirirken, fikri olan ve değerlendiremeyen gençlerle, TEB müşterilerine de bu fırsatı sunmak istedik. Geçen yıl düzenlediğimiz yarışmaya katılım bu alanda gençlerimizin ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi. Başarılı olanları ödüllendirdik, hatta TEB'de çalışma imkanı sunduk. Finale kalan projelerden de ikisini hayata geçirdik, 2 projeyi de 2009 yılında uygulamaya almış olacağız. .Bu sene de TEB Akıl Fikir Yarışması'na yüksek katılım bekliyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*