'Tebrik ederim anneciğim'

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Mezun olan anneyi ilk tebrik eden 3 yaşındaki oğlu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Binlerce öğrencinin katıldığı mezuniyet töreninde veliler de öğrencileri yalnız bırakmadı. Mezun olan annesinin kucağındaki minik Giray Han (3) annesine sarılarak ilk tebrik eden oldu.
A.Ü., 2005-2006 eğitim öğretim yılında yaklaşık 3 bin 500 mezun verdi. Atatürk Stadı'nda gerçekleştirilen törene mezun öğrenciler, öğretim üyeleri ve 10 bine yakın öğrenci velisi katıldı. Mezun öğrencilere seslenen A.Ü. Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, "Geleceğiniz için hedeflerinizin ilk aşamasını başarıyla tamamladıınz. Sizleri tebrik ediyorum. Daima doğrudan ayrılmayın." diye konuştu.

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı da öğrencilere, kendilerini sürekli yenilemeleri ve uzmanlaşmaları tavsiyesinde bulundu. Konuşmaların ardından fakülte ve bölüm birincilerine Rektör Sürmeli diplomalarını verirken diğer öğrenciler de hocalarının elinden diplomalarını aldı. 10. Yıl Marşı eşliğinde dev Türk bayrağı açan öğrenciler daha sonra velilerinin alkışları arasında hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Öğrenciler ve veliler daha sonra Işın Karaca'nın konseriyle mezuniyeti doyasıya kutladı.

Eskişehirli Gülşen Özyüksel (36) mezuniyet törenine üç yaşındaki oğluyla birlikte katıldı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümünü bitiren Özyüksel'i ilk tebrik eden kucağından inmeyen oğlu Giray Han Özyüksel oldu. İkinci üniversitesini bitirdiğini ifade eden Gülşen Özyüksel, "Çocuk olunca eğitim zor devam etti. Ama eşimin de desteğiyle sonunda tamamladım. Çok mutluyum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious