Tecavüz ettiği kuzenini töre gereği vurdu!

Tecavüz ettiği kuzenini töre gereği vurdu!.8213
  • Giriş : 12.10.2007 / 20:39:00

Mardin'de yaşanan olay, ilkel törelerin çarpık yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin'in Derik İlçesi'nde oturan N.E., 3 ay önce tecavüz ettiği, bu olaydan 1.5 ay sonra da ağabeyi V.E. ile evlendirilen dayısının kızı 19 yaşındaki H.B.'yi evlilik öncesi hamile kaldığının ortaya çıkması üzerine ‘töre gereği’ tabancayla vurdu. Saldırıda bebeğini kaybeden genç kadın, tedavi edildiği Şanlıurfa’da polis korumasına alındı.

Olay, önceki gün Derik İlçesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, N.E., 3 ay önce, anne ve babasını yıllar önce kaybeden ve bu nedenle dedesinin yanında kalan dayısının kızı H.B.'ye tecavüz etti. Yaşananların ardından N.E.'nin olayı kimseye atlatmaması için ölümle tehdit ettiği H.B.,, 1.5 ay önce bu kez kendisine tecavüz eden N.E.'nin ağabeyi V.E. ile nikahsız evlendirildi. Evliliğinin ardından V.E., çalışmak için şehir dışına gidince bir süre önce rahatsızlanan ve hastaneye götürülen H.B.'nin 3 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Genç kadının evlilik öncesi hamile kaldığının anlaşılması üzerine N.E., evde yalnız bulundukları sırada ‘töre’ gerekçesiyle kendi bebeğini karnında taşıyan genç kadına kurşun yağdırdı. Sağ ve sol bacağı ile sağ koluna isabet eden kurşunlarla yaralanan genç kadın, yakınları tarafından Şanlıurfa'ya götürüldü ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi alındı.

Sağlık durumu iyiye giden ve saldırı sırasında bebeğini düşürdüğü belirlenen genç kadın, başından geçenleri polise anlattı. Töre nedeniyle vurulan genç kadının, öldürülmemesi için polis, hastanedeki odasında 24 saat nöbet tutmaya başladı. Polis korumasındaki H.B., gazetecilerin olayla ilgili sorularını ise yanıtlamadı. Zanlı N.E.'nin arandığı olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious