Tecavüz keşfinde arbede çıktı

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak beldesine bağlı Büyükkadağan mahallesinde Eylül ayı içerisinde 7 yaşındaki G.K. isimli kız çocuğuna 2 komşusu tarafından tecavüz edildiği iddia edilmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Keşif esnasında sanıkların bölgeye getirildiğini zanneden köylüler, arbede çıkardı.
Tecavüze uğradığı iddia edilen 7 yaşındaki G.K. ve ailesi, Erzincan Adli Yargı Komisyon Başkanı Nuh Kalkan'ın ve jandarma ekiplerinin nezaretinde Büyükkadağan mahallesinde tecavüz iddialarının gerçekleştiği bölgede keşif yaptı. Tecavüz zanlıları H.D.(42) ve A.D.(65) isimli sanıkların keşif bölgesine geldiğini zanneden köylüler, başta sanıkların avukatı ve yakınlarına saldırmaya çalıştı. Keşfin yapıldığı bölgede bir eve zanlıların saklandığını zanneden köylüler eve saldırmaya çalıştı. Jandarma ile köylüler arasında yaşanan arbedenin ardından, şahısların bölgeye getirilmediğini öğrenen köylüler, jandarma güçleri tarafından sakinleştirildi. Daha sonra tecavüze uğradığı iddia edilen 7 yaşındaki G.K.'ye ve ailesine olayın yaşandığı bölgelerde keşif yaptırıldı.

Olay geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde meydana gelmişti. Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak beldesi Büyükkadağan Mahallesi Afet Konutları'nda 4 çocuğuyla beraber yaşayan Cengiz G.'nin (47) G.K isimli 7 yaşındaki kız çocuğuna H.D. (42) ve A.D. (65) isimli kişiler tarafından birçok kez tecavüz edildiği iddia edilmişti. 28 Ağustos 2006 günü bir görgü tanığının durumu ailesine bildirmesi üzerine ortaya çıkan olayda küçük kıza, günlerce birden fazla tecavüz edildiği ve konuşmaması için parayla kandırıldığı ailesi tarafından iddia edilmişti. Olayın şokuyla şaşkına dönen ailenin, jandarmaya ihbarda bulunmasının ardından şehir dışına kaçan 2 kişiden biri İstanbul Kartal'da yakalanırken, diğeri de Erzincan Cumhuriyet Savcılığı'na teslim olmuştu. Adliye sevk edilen şahıslardan H.D hakkında 2003 yılında bir başka tecavüz suçundan dava açıldığı ve davanın halen devam ettiği öğrenildi.

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak beldesi Büyükkadağan mahallesinde 7 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 zanlı tutuklanarak cezaevini konulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious