Tecavüz mağduru küçük kız ve ailesi kayıp

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Sakarya'nın Ferizli İlçesi Bakırlı Köyü'nde 3 kişinin defalarca tecavüzüne uğrayan ilköğretim okulu 4'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki K.Ç. ve ailesi kayıp.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya Barosu Başkanı Ali Rıza Acartürk, ailesinin yoksul olduğu belirtilen K.Ç.'nin devlet koruması altına alınması gerektiğini vurgularken, Sakarya Vali Yardımcısı ve Ferizli Kaymakamı Selda Özgüven, konunun gereğini yapacaklarını söyledi. Ortadan kaybolan K.Ç. ve ailesinin nerede oldukları bilinmiyor. Daha önce de sağlık ocağı hemşiresinin cinsel tacize uğradığı köyün halkı tedirgin.

Geçen ay ortaya çıkan olayda, 13 yaşındaki H.Ü., 16 yaşındaki D.S. ile 17 yaşındaki E.Ü.'nün önce köy camisinin tuvaletinde, daha sonra da fındık bahçesinde defalarca tecavüzüne uğradığını öne sürün K.Ç. başına gelenleri annesine anlattı. Annesinin şikayeti üzerine köye gelen jandarma ekipleri, H.Ü., D.S. ve E.Ü.'yü gözaltına aldı. Haklarında yasal işlem yapılan 3 kişi sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
Olayın açığa çıkması üzerine K.Ç., kardeşi ve annesiyle birlikte ortadan kayboldu. Köyü terk etmek zorunda kalan ailenin nerede olduğu bilinmezken, olayı araştırmaya giden gazeteciler de köyden kovuldu. Köylünün olay nedeniyle tedirgin olduğunu söyleyen muhtar gazetecilerin araştırmasını adliyede yapmasını istedi.
8 yıl önce babasını yitiren tecavüz mağduru K.Ç.'nin devletin koruması altına alınması gerektiğini belirten Sakarya

Barosu Başkanı Ali Rıza Acartürk ise şunları söyledi: “Ailesi sahip çıkamayacak durumda ise sahip çıkamayacağı gözüküyorsa, çocukla ilgili koruma tedbirinin alınması gerekir. Bu olayda da gözüküyor. Çocuğun ailesi yoksul. Ayrıca çocuğun sağlık yönünden tecavüz nedeniyle psikolog gözetiminde tedavi edilmesi de gerek. Ama öncelikli olarak çocuğun bulunduğu ortamdan uzaklasması gerekir. Çocuğun velayeti noktasında da konuya iyi bakmak gerek. Çünkü bu konu çok hassas bir konu. Burada çocuğa sahip çıkılması gerek. Birinci planda çocuk önemli.”
Sakarya Vali Yardımcısı ve Ferizli Kaymakamı Selda Özgüven, konunun gereğini yapacaklarını söyledi.

KÖY HALKI TEDİRGİN

Tecavüz olayının infiale neden olduğu 380 haneli 2 bin nüfuslu köyde, daha önce sağlık ocağında bir hemşire cinsel tacize uğramıştı. Köyde yaşanan diğer bir olayda ise, bir grup, tartıştıkları bir kişiyi ormana götürüp işkence ettikten sonra, kadın elbisesi giydirip, fotoğraflarını çekmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious