Tecavüz skandalının çocukları

Tecavüz skandalının çocukları.16006
  • Giriş : 01.05.2008 / 11:00:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 11:00:24

Öz kızından 7 çocuk sahibi olan Josef Fritzl’in oğulları ilk kez dışarıya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuklar Ay’ı görünce heyecanla çığlık attı .

Stefan ve Felix hayatlarında ilk kez gerçek dünyayı gördü. Arabadan korktular, aya hayran oldular.Avusturya’da 24 yıl boyunca evinin altındaki gizli bölmede hapis tuttuğu öz kızından 7 çocuk sahibi olan73 yaşındaki Josef Fritzl’in, kızıyla birlikte esir hayatı yaşattığı iki oğlunun polis tarafından kurtarılarak ilk kez dışarıya çıkarıldıklarında çığlıklar attıkları ve Ay’ı görünce “ağızlarının açık kaldığı” belirtildi.

Josef Fritzl’in hapsederek yıllarca tecavüz ettiği kızı şu anda 42 yaşındaki Elisabeth’ten olan iki oğlu 18 yaşındaki Stefan ve 5 yaşındaki Felix, polis tarafından tutuldukları yeraltı mahzeninden çıkarılmıştı.İki kardeşi hastaneye götüren Başmüfettiş Leopold Etz, çocukların hastaneye giderken arabada coşkudan çığlıklar attığını belirterek, “Hayatlarında ilk kez gerçek dünyaya çıkıyorlardı. Dünya hakkındaki fikirleri televizyondan gördüklerinden ibaretti” dedi.Bu çocuklar da hiçbir şeyden habersiz olan büyükanneleri tarafından büyütülen diğer çocuklar... Üsttekiler 14 yaşındaki Monica ve 16 yaşındaki Lisa, altta 12 yaşındaki Alexander ve anneanne Rosemarie var.

Başmüfettiş, çocukların daha önce yalnızca televizyonda gördükleri otomobile binince çok heyecanlandıklarını, karşıdan gelen arabaları görünce çarpışacaklarını sanıp birbirlerine sarıldıklarını anlattı.

Talihsiz kadının bugün bu halde olduğunu düşünülüyor.

Etz, “En güzeli ise Ay’ı gördüklerinde oldu. Hayretten ağızları açık kaldı. Birbirlerini dürterek Ay’ı gösteriyorlardı. Ay’ı bile daha önce hiç görmemişlerdi” dedi.

ARABADAN KORKTULAR

Josef Fritzl, 24 yıl boyunca kızına tcavüz etmiş ve kızından 7 çocuk sahibi olmuştu.

Çocuklardan biri doğumdan kısa süre sonra ölmüş, üçü, Josef Fritzl ve olaylardan habersiz olduğu belirtilen eşi tarafından torunları gibi büyütülmüştü.
Anneleriyle birlikte yeraltında yaşayan 3 çocuktan 19 yaşındaki Kerstin’in rahatsızlanarak komaya girmesi ve doktorların şüphelenmesi üzerine olay ortaya çıkmıştı.

Hastanede olan Kerstin’in durumu ağır.

Doktorlar, tedavi gereği “suni komaya” sokulan kızı diyaliz makinesine bağlı tutuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious