Tecavüz ve gasp suçuna 42 yıl istendi

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Eminönü'nde bulunan Küçükpazar Yavuz Sinan Camii'nin tuvaletinde silah zoruyla Zehra M.'nin birden fazla ırzına geçtiği iddia edilen Murat Ç. hakkında 42 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yalnız kalan M.'nin yanına gelen şüpheli Murat Ç.'nin montunun cebinden çıkardığı silah tehditiyle Zehra M.'yi caminin tuvaletine götürdüğü ifade edilen iddianamede Ç.'nin tuvalette M.'nin defalarca ırzına geçtikten sonra cüzdanında bulunan 30 YTL parayı da aldığı belirtildi. Polise haber vermesi durumunda onu yaşatmayacağı yönünde tehditte bulunan Ç.'nin daha sonra olay yerinden kaçtığı belirtildi.

Olay bittikten sonra erkek arkadaşı Cengiz S.'nin, M.'nin yanına geldiği ve birlikte Beyazıt Polis Karakolu'na gittikleri anlatıldı. İddianamede, M.'nin kıyafetleri üzerinde yapılan incelemede bulunan sperm ve kan örneklerignde yapılan inceleme sonucunda olayı gerçekleştirenin şüpheli Murat Ç. olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Şüphelinin " Silahla birden fazla ırza geçmek, silahla gasp ve tehdit " suçlamasıyla 20 yıldan 42 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious