Tecavüz zanlısı tutuklandı

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Gaziosmanpaşa Arnavutköy'de, 11 yaşındaki Funda Beker'in tornavida ile öldürülüp tecavüz edilmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan Erdal S.tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adliye önünde bekleyen Beker'in yakınları zanlının başka bir kapıdan çıkarıldığını öğrenince adliye önündeki jandarma araçlarının önünü keserek eylem yaptı.
Bayrampaşa Cezaevi'nde bulunan Erdal S., çıkarıldığı Gaziosmanpaşa 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nce tutuklanarak tekrar Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi. Zanlının adliyeye getirilişinde olduğu gibi çıkışında da polis ekipleri ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Zanlının çıkışını bekleyen Beker'in yakınları, adliyenin girişine yığıldı. Polis ekipleri de, saldırı ihtimaline karşılık zanlı Erdal S.'yi Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü binasından çıkardı. Zanlının başka kapıdan çıktığını öğrenen Beker'in yakınları öfkelenerek jandarmaya tepki gösterdi. Jandarmayı yuhalayan grup, jandarma araçlarının önünü keserek geçmesine izin vermedi. Bunun üzerine devreye giren emniyet yetkilileri, kalabalığı yolu açması konusunda ikna etmeye çalıştı. Emniyet yetkilileriyle de tartışan grup, eylemine bir süre daha devam ettikten sonra yolu açtı. Kalabalık jandarma araçlarının adliye önünde ayrılışı sırasında alkışlarla tepkesini devam ettirdi. Jandarma araçlarının ayrılmasının ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Adliye önünde bekleyen Funda Bekerin anne ve babasının üzüntüden oldukça bitkin düştüğü görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious