Tecavüz zanlısı yakalandı

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

7 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz girişiminde bulunduğu ileri sürülen bir kişi vatandaşlar tarafından yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanmasına başlanan zanlı E.O'nun tecavüz girişimine maruz kaldığı iddia edilen H.Ö. ve ailesi karakola gelerek ifade verdi.
Edinilen bilgiye göre, Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesi 50. Sokak'ta oturan bir yakınını ziyaret için gelen Yasin C. apartman kapısında üzerindeki kıyafetleri toparlamaya çalışan bir adam gördü. Apartmanın içerisinde 7 yaşında bir kız çocuğunun da üzerini toparlamaya çalıştığını farkeden Yasin C., çocuğa ne olduğunu sordu. Yanıt veremeyen çocuk ağlamaya başlayınca Yasin C. ve yanındaki arkadaşı Osman K., şüpheli genci kovalamaya başladı. Gençler kısa süren kovalamacanın ardından yakaladıkları şüpheliyi polis karakoluna teslim etti. Karakolda ifade verdikten sonra olayı anlatan Yasin C., zanlının kaçarak minibüse bindiğini ve kendilerinin zorla aşağı indirdiğini söyledi. Olayın apartmanın içinde meydana geldiğini belirten Yasin C. "Biz gelince çocuğu kenara itmiş. Kaçmaya başlamış. Minibüse bindi, biz zorla indirdik ve sivil polislere teslim ettik." dedi.

1984 Diyarbakır doğumlu olduğu öğrenilen E.O. isimli zanlı karakolda sorguya alınırken tecavüz girişimine maruz kaldığı ileri sürülen H.Ö. ve ailesi, ifade vermek için polis merkezine getirildi. İlköğretim 2'inci sınıf öğrencisi olan H.Ö.'nün, 3 yaşındayken Ordu'da annesini ve babasını kaybettiği ve şimdiki ailesi tarafından evlatlık edinildiği öğrenildi.

Polis, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, olay yerinde bulanan sperm örneklerinin Adli Tıp'a incelenmek üzere gönderildiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious