Tecavüzcü evlenme teklif edince, şikayet geri çekildi

  • Giriş : 02.11.2007 / 15:02:00

Tecavüz sanığı evlenme teklifi edince şikayetinden vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun'da doğum gününde içeceğine ilaç koyan erkek arkadaşı Emran İ.'nin kendisine tecavüz ettiğini ileri süren 15 yaşındaki E.P., duruşmada evlenme teklifi alınca şikayetinden vazgeçti. Daha önceki duruşmalarda içeceğine ilaç koyarak Emrah İ.'nin kendisine tecavüz ettiğini söyleyen E.P., “Benimle evlenmediği için yalan beyanda bulundum. Emrah ile kendi rızamla ilişkiye girdim'' dedi. Ancak Cumhuriyet savcısı, gençlerin evlenmeleri halinde bile sanığın ‘15 yaşındaki kızla cinsel ilişkiye girmek’ suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Bahçelievler Mahallesi'nde geçen yıl Mayıs ayında meydana gelen olayda, bir kafeteryada E.P. ile dolmuş şoförlüğü yapan Emrah İ. tanışarak arkadaş oldu. Bir süre sonra Emrah İ. genç kızı bir arkadaşının evinde kendisi için düzenlenen yaşgününe götürdü. İddiaya göre evde eğlendikleri sırada Emrah İ., E.P.'ye içine uyku ilacı koyduğu meyve suyu ile pasta ikram etti. Daha sonra da başka bir odaya götürdüğü E.P.'ye tecavüz etti. 2 ay sonra hamile olduğunu öğrenen E.P., Emrah İ.'ye bu durumu iletti. İki genç, kürtajla çocuğu aldırmaya karar verdi. Emrah İ. parası olmadığını belirterek genç kızdan annesi A.P.'nin bileziklerini çalmasını istedi. E.P. annesine ait 2 bileziği ve 400 YTL parayı alarak Emrah İ.'ye verdi. Ancak, paraları harcayan Emrah İ. kürtajı yaptırmadı. Bunun üzerine E.P. başına gelenleri annesi A.P.'ye anlattı ve birlikte polise giderek Emrah İ.'den şikayetçi oldular. 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra suç vasfının değişme olasılığını gözönüne alan Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Emrah İ.'yi tahliye etti.

Bugün bir kez daha hakim karşısına çıkan Emrah İ. savunmasında, “E.P. ile tanışıp arkadaş olduk. Ailesiyle de görüşüyordum. Benim doğum günümde onunda rızasıyla birlikte olduk. Hatta doğum günümü bana süpriz olsun diye arkadaşımın evinde kendisi düzenlemişti. Annesinden aldığı bilezikleri de bana vermedi. Kendisi ne yaptı bilmiyorum. E.P.'nin kürtaj olmasına ben karşı çıkmıştım. Ama aileme ondan bahsedemediğim için benden şikayetçi oldu. Kendisiyle evlilik hazırlığı yapıyoruz'' dedi.

Duruşmaya katılan E.P. ise daha önceki ifadelerini kabul etmeyerek, “Doğum gününü ben ona süpriz olsun diye düzenledim. O akşam da onunla birlikte kaldım. Ve orada kendi rızamla onunla ilişkiye girdim. Hatta bundan sonrada bizim evde bir kaç kez kendisiyle ilişkiye girdim. Benim hamile olduğum ortaya çıkınca Emrah bu durumu ailesine söyleyemedi. Benimle evlenmeye de yanaşmadı. Ben de içeceğime ilaç koyarak bana tecavüz ettiğini belirterek kendisinden şikayetçi oldum. Bilezikleri de bozdurup ben harcadım. Onun bu olayla bir ilgisi yoktur. Emrah'tan şikayetçi değilim'' diye konuştu.

Genç kızın şikayetinden vazgeçmesine rağmen Cumhuriyet savcısı, sanığın 15 yaşındaki E.P. ile rızasıyla ilişkiye girdiğini belirterek, Emrah İ.’nin 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Duruşma sanık avukatının son savunmasını hazırlaması için erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious