'Tecavüzcüler hadım edilsin' teklifi

'Tecavüzcüler hadım edilsin' teklifi.8774
  • Giriş : 28.10.2008 / 09:39:00

İnsanca Yaşama Derneği'nden başbakana tecavüzcüler hakkında öyle bir teklif geldi ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnsanca Yaşam Derneği, çocuk tacizcilerinin hadım edilmesini önerdi. Dernek, tartışma başlatan teklif için Başbakan Erdoğan ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mektup gönderip destek istedi

Ankara'da 10 çocuğa tecavüz eden sapık tenor Şahin Ö., yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Hayat kadınları, transseksüel ve travestileri çatısı altında toplayan İnsanca Yaşam Derneği “çocuklara cinsel tacizde bulunanların hadım edilmesi” önerisini getirdi. Derneğin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sivil toplum kuruluşlarına gönderdiği mektup özetle şöyle:

HAYAT KADINLARI İSTEDİ

213 hayat kadını arasında yapılan araştırmada, küçük yaşta istismara uğradıkları ortaya çıktı. Teklife bazı insan hakları savunucuları, insan bedeninin bütünlüğü açısından karşı çıksalar da, mağdurun ruhsal travması ile insan hakları arasında tercihte zorlanmaktadırlar.

HADIM EDİLİP TOPLUMA GİRSİN

Cinselliğin sonlandırılmasının aynı suçun ikinci kez işlenmesi halinde uygulanmasını istiyoruz. Talebimiz TCK'ca verilen ceza bitimine doğru, salıverilmeden tıbbi operasyonla cinselliğinin sonlandırılmasıdır.

AVRUPA'NIN GÜNDEMİNDE

Suçta azalma olacaktır. Danimarka hukuk sistemi yıllardır bu uygulamayı yapmaktadır. Cinselliği sonlandırılan 30 kişi aynı suçu bir daha işleyememiş ve bu tür suçlarda gözle görülür azalma tespit edilmiştir. Bu işlem, ABD'nin 11 eyaletinde uygulanmaktadır. Hollanda, Almanya ve İtalyan meclislerinin gündemindedir.

TECAVÜZ OLANAĞI KALMAZ

Dernek Başkanı Okşan Öztok ise “Teklifimizde ısrarcıyız. Kasklı sapık da derhal hadım edilmelidir. Çünkü bu 3-5 sene yatacak, sonra bir afla çıkıp aynı şeyi yapmaya belki de devam edecek. Oysa hadım edilirse bir daha tecavüz olanağı kalmayacak” dedi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*