Tecavüzcünün evi yakıldı

Tecavüzcünün evi yakıldı.11434
  • Giriş : 18.06.2008 / 17:03:00

Dört ilköğretim öğrencisi erkek çocuğa tecavüz eden kişilerden S.Y.'nin evi yakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AYDIN'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'nde, dört erkek ilköğretim okulu öğrencisini kandırarak götürdükleri ıssız alanda, ellerini bağlayarak, tecavüz ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve sevk edildikleri mahkemede tutuklanan zanlılardan S.Y.'nin evi, yaklaşık 2 bin kişilik öfkeli bir grup tarafından yakıldı. S.Y.'nin iki katlı evindeki 7 kişi, polisler tarafından dışarı çıkartıldı.

Atatürk İlköğretim Okulu 3'ncü sınıf öğrencisi İ.D. (9), 4'ncü sınıf öğrencileri İ.K. (10), M.A. (10) ve M.Ş. (10), 16 Mayıs 2008 tarihinde, okul çıkışında Yeşiltepe Mahallesi'ndeki evlerine gitmek üzere yola çıktı. Dört öğrenci, yolda, Mehmet Öncel İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi olan arkadaşları M.A. (13), aynı okulda 8'nci sınıf öğrencisi olan amcasının oğlu R.A. (14) ve C.A. (18) ile karşılaştı.

M.A. ve kuzenleri, iddiaya göre, karşılaştıkları dört öğrenciyi, ilginç bir şey göstereceklerini söyleyerek, kandırıp, Ortaklar Tren Garı'nın arkasında ıssız bir alana götürdü. Öğrencileri burada, çocuklara cinsel istismar suçundan sabıkalı S.Y. (36), karşıladı. S.Y., M.A., R.A. ve C.A., kandırdıkları dört öğrenciyi yere yatırıp, ellerini bağladıktan sonra tecavüz etti. Dört zanlı, tecavüz ettikleri dört çocuğu yaşananları başkalarına anlatmaları halinde, ölümle tehdit ettikten sonra, serbest bıraktılar.

öğrencilerden İ.D., İ.K., M.A. ve M.Ş.'nin kimseyle konuşmadığını, tenefüslere dahi çıkmadığını farkeden öğretmenleri, konuşmak için öğretmen odasına çağırdı. Önce konuşmak istemeyen çocuklar, daha sonra ağlayarak olayı öğretmenlerine anlattı. Bunun üzerine öğretmenler, durumu polise bildirdi. Polis, S.Y. ve C.A.'yı gözaltına aldı. Yaşı küçük olan M.A. ile R.A.'yı da yakaladı. Dört zanlı, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

AZ DAHA DİRİ DİRİ YANACAKLARDI

Ancak olayın üzerinden 33 gün geçmesine rağmen, zanlılara öfke dinmedi. Dün saat 21.00 sıralarında toplanan 2 bin kişi zanlılardan S.Y.'nin Pazarkuran Mahallesi, Ardıç Sokak'taki Yeşiltepe Mahallesi'ndeki iki katlı evine taş ve molotofkokteyleriyle saldırıda bulundu. Alev alan evde bulunan 7 kişi polisler tarafından dışarı çıkartılarak, polis merkezine götürüldü. İtfaiye ekipleri yangına su sıkarak müdahale etti. Binanın ikinci katı, tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. Öfkeli kalabalığın uzun süre dağılmaması üzerine Aydın'dan takviye Çevik Kuvvet ekibi ve panzerlerde bölgeye sevk edildi. Polis, çembere aldığı öfkeli kalabalığı ikna ederek, dağılmasını sağladı. S.Y.'nin yakınların olayın ardından beldeyi terkederek akrabalarının yanına gittikleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious