Tecavüzcüye hapiste linç!

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Diş hekimi Zekiye Gökşin'i, vahşice öldüren A.E., konulduğu Buca Cezaevi'ndeki diğer mahkumlar tarafından linç edilmek istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Seri tecavüzcü A.E.'nin, yakalandıktan sadece 12 saat sonraya Güzelyalı semtindeki bir avukattan randevu aldığı, yakalanmaması halinde sabıkasına bir yenisini daha ekleyeceği ortaya çıktı. İfadesinde, öldürdüğü Gökşin'in, “Yapma'' diye yalvarmasına rağmen tecavüz ettiğini söyleyen A.E.'nin, kurbanlarından randevu talep ederken sürekli ‘Alp Güngör’ adını kullandığı, bunu haber alan diş hekimlerinin de kendi aralarında cep telefonlarından mesajlaşıp önlem almaya çalıştıkları belirtildi.
Geçen hafta cuma günü 16 yıllık dişhekimi 40 yaşındaki Zekiye Gökşin'in muayenehanesinde tecavüz edilip öldürülmesi, beş gün sonra avukat A.A.A.'nın ofisinde tacize uğrayıp boğulmak istenmesiyle ilgili soruşturma sonucu yakalanıp tutuklanan üç zanlıdan A.E.'nin, listesine yeni kurbanları da aldığı suç işlemekte sınır tanımadığı belirlendi. İzmir polisinin yürüttüğü soruşturmanın başarıya ulaşmasıyla birlikte geçen perşembe gecesi yakalanan A.E.'nin, bir gün sonrası için cuma günene Güzelyalı semtindeki ismi açıklanmayan bir avukattan, saat 10.30'a randevu aldığı saptandı. A.E.'nin, yakalanmaması halinde gideceği bu avukatı da kendisine kurban seçeceği ortaya çıktı.
Yeni eylemine hazırlanırken yakalanan A.E.'nin, ayrıca, cuma gününden itibaren her gün özellikle Konak İlçesi'ndeki bir dişhekimi ve iki avukattan da telefonla randevu talep edip aldığı öğrenildi. A.E.'nin gözaltına alındığı sırada polislere, “Daha çok kişiden randevu almıştım. İyi ki yakaladınız yoksa daha çok can yakacaktım'' demesi de kentte muayenehane ve avukat büroları bulunan kadınların yaşadığı tehlikeyi gözler önüne serdi.

HEP AYNI İSİM

Seri tecavüzcü A.E.'nin, ayrıca, öldürdüğü Zekiye Gökşin ve saldırıda bulunduğu avukat A.A.A.'dan, Alp Güngör adını verip randevu aldığı, yeni eylemlerinde kendisine kurban edecek kadınlara da bu ismi verdiği kaydedildi.

MESAJLI ÖNLEM

Alp Güngör adını kullanan A.E.'nin yakalanmasına çalışıldığı sırada bu isimle randevu almasını duyan kentteki kadın diş hekimleri de önlem amacıyla kenetlendi. Kadın diş hekimleri, bu adı veren bir kişiye randevu verilmemesi ve derhal polise bildirmeleri için kendi aralarında mesajlaşıp birbirlerine uyarıda bulundu. Kentteki diş hekimlerinin, ayrıca Gökşin'in öldürülmesinin ardından kendi aile bireyleriyle veya güvendikleri kişileri yanlarında bulundurup tanımadıkları kişileri muayene ettikleri duyuldu.

YALVARDI DİNLEMEDİM

Yakalanmasıyla tüm İzmir'e rahat bir nefes aldıran A.E.'nin mahkemede, Gökşin'in öldürülmesiyle ilgili anlattığı ifadelerde tüyler ürpertti. A.E., dolaşırken tabelalarda gördüğü numaraları alıp telefonla arayarak randevu talep ettiğini, parasız kaldığı ve kolay olduğu için bu tip suçları işlediğini itiraf etti. A.E., Gökşin'den, olaydan bir gün önce randevu aldığını daha sonra gittiğini anlatarak, “İçeri girdim. Anlamadığım bir şekilde kapıyı üzerime kilitledi. Dişimi temizlettirdikten sonra bayılttım. Kilidi açtıktan sonra dışarıda bekleyen T.K.'yi yanıma çağırdım. T.K.'nin beni zorlamasıyla birlikte tecavüz ettik. Ben tecavüz ederken kendisine geldi. ‘Yapma’ diye yalvardı ancak dinlemedim'' dedi. Diğer zanlı T.K. ise A.E.'nin suçlamalarını kabul etmedi. A.E.'nin, Gökşin'in kapıyı kilitlemesiyle ilgili olarak verdiği ifade, ailesi tarafından bu tür olayları medyada görüp kendince önlem almasını doğruladı. Öldürülen Zekiye Gökşin'in ailesi de kızları için mevlit okuturken, bu zihniyetteki insanların suçlarının af kapsamına alınıp yeniden vatandaşların arasına salınmasına tepki gösterdi. En ağır cezaya çarptırılıp başka insanların canını yakmaması için cezaevinden çıkarılmamasını istedi.

İLK CEZA CEZAEVİNDE

Dün, akşam saatlerinde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan A.E., Buca Cezaevi'ne konuldu. A.E.'nin koğuşa konulmasının ardından, olayı televizyon ve gazetelerden takip eden diğer tutuklu ve hükümlüler tarafından linç edilmek istendi. İnfaz koruma memurları tarafından güçlükle kurtarılan ve vücuduna aldığı tekme ve yumruk darbeleri sonucu yaralanan A.E.'nin, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki mahkum koğuşuna sevkedildiği ve tedavisinin sürdüğü belirtildi. Ayrıca A.E.'ye koğuşta tecavüz edildiği de ileri sürüldü. Ancak yetkililer bunu doğrulamadı. A.E. ile birlikte tutuklanan iki kişiye ise koğuşta saldırı olmadı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçen hafta cuma günü, 16 yıllık diş hekimi Zekiye Gökşin'in muayenehanesinde tecavüz edilip öldürülmesi, beş gün sonra, avukat A.A.A.'nın ofisinde tacizde bulunulup boğulmak istenmesiyle ilgili polis, soruşturma başlatmıştı. Araştırmada, Gökşin'den alınan kredi kartının bir bankadan kullanılmak istenmesi ve ATM'nin bu sırada kaydettiği görüntüler ile avukatın ofisinde ele geçirilen bıçaktaki parmak izinden zanlının, 11 yıl önce aynı suçtan cezaevine girip af kapsamında geçen yıl tahliye edilen 37 yaşındaki A.E. olduğu tespit edilmişti. Takip sonucu zanlı A.E. ve suç ortakları T.K. ve M.T. yakalanıp sevkedildikleri adliyede tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious