Tecavüzcüye linç girişimi

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Konya'da iki kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra gömdüğünü itifaf eden zanlı, halk tarafından linç edilmek istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vatandaşların attığı taş ve sopalar nedeniyle zor anlar yaşayan polisler, zanlıyı sivil bir otomobile bindirerek olay yerinden uzaklaştırdı.

Konya'da biri 5 yıl, diğeri geçen ay kaybolan iki kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra gömdüğünü itiraf eden şahıs, polisin uzun süren araştırmaları sonucunda yakalandı. Konya Emniyeti Asayiş Ekipler Amirliği'nde sorgulanan zanlı A.K.T. (38) ilk ifadesinde, Endüstri Holding eski Başkanı Mustafa Ertekin'in yeğeni Emine Dudu Ertekin'i (9) ve 5 yıl önce kaçırılan Ebru Çiftçi'yi (11) kaçırdıktan sonra hotum ve iple boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Zanlının, çocuklara karşı zaafı olduğunu söyleyerek, Ertekin'e kendi evinde, Çiftçi'ye ise cesetlerin bulunduğu alanda tecavüz ettiğini anlatığı belirtildi.

Sanayide tornacılık yapan A.K.T. (38) isimli şahsın daha önce iki kez küçük yaşta çocukları kaçırarak ters ilişkide bulunduğu ve bu olaylardan 10 ay cezaevinde yattığı daha sonra kamuoyunda 'Rahşan Affı' olarak bilinen af kanunuyla serbest kaldığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenilirken, zanlı Ahmet Kemal T'nin adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious