Tecavüzcüye linç girişimi

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.B'ye bir grup vatandaş tedavi için getirildiği hastanede linç girişiminde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

10 gün önce 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan A.B, (21) rahatsızlığı nedeniyle Şırnak Devlet Hastanesi'ne getirildi. A.B'nin cezaevinden getirildiğini öğrenen çok sayıda vatandaş hastane önünde toplandı. Zanlının dışarı çıkarılmasını bekleyen grup, A.B'nin çıkarılmaması üzerine zorla hastaneye girmeye çalıştı. Hastane kapsını kıran gruptan bazıları, kendilerini engelleyen polise taş attı. Bunun üzerine polis biber gazı kullanarak grubu uzaklaştırdı. Atılan taşlar nedeniyle bazı polis araçlarının camları kırıldı. Yeniden toplanan ve A.B'nin kendilerine verilmesini isteyen vatandaşların hastane önündeki bekleyişi sürerken, destek amacıyla olay yerine jandarma birlikleri geldi.

Emniyet Müdürü Salih Gökalp ile kentte tanınmış kişilerden Baki Kutlu, polis panzerinin üzerinde vatandaşları sakinleştirmek için konuşma yaptı.

SAPIK 12 GÜN ÖNCE YAKALANMIŞTI

12 gün önce yakalanan A.B, ''13 Aralık 1999'da Şırnak kent merkezinde 13 yaşındaki E.Y'ye tecavüz girişiminde bulunduğunu, kızın karşı koyması üzerine E.Y'nin kafasını kuma gömüp, cinsel organına hortum sokarak öldürdüğünü, ''19 Ekim 2006 günü ise Nur Mahallesi'nde 13 yaşındaki S.E'ye tecavüz ettikten sonra kafasını taşla ezerek öldürdüğünü söylediği belirtilmişti. A.B'nin ayrıca çeşitli tarihlerde 6 kız çocuğunu da taciz ettiği bildirilmişti.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, bu gün yaşanan gerginlikte herhangi bir yaralamanın yaşanmadığı belirterek, bu gün saat 11.00 sıralarında 22.11.2006 tarihinde 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiası ile tutuklanan tecavüz zanlısı A.B.'nin tedavi için getirildiği hastanede bir grup vatandaş tarafından linç edilmek istendiği ifade edilerek, "Güvenlik güçlerinin müdahalesi ile olaylar kontrol altına alınmıştır. Çıkan olaylarda sivil vatandaştan veya güvenlik güçlerinden yaralanan olmamıştır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious