'Tecavüzcüye müebbet'e 255 bin evet

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, bebeklere tecavüz edenlere, müebbet hapis cezası öngören kanun teklifine destek için başlattığı anket sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arıtman, Türk Ceza Kanununa bir fıkra eklenmesine ilişkin kanun teklifinin basına yansımasının ardından, çok sayıda destek maili aldığını kaydetti.

CHP'li Arıtman, halkın destek ve taleplerini görünür kılmak amacıyla web sayfasında kanun teklifiyle ilgili bir anket düzenlediğini belirtti.

Ankettin ikinci haftasında, “Bebek tecavüzcülerinin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını öngören yasa teklifinin bir an önce Meclis gündemine alınarak yasalaştırılmasını talep ediyoruz. Destekliyor musunuz?” sorusuna, 254 bin 768 kişinin “evet”, 662 kişinin ise “hayır” cevabını verdiğini bildiren Arıtman, şöyle devam etti:

“Devam etmekte olan anketimizin şu anki verilerine göre halkımız bu yasa teklifini yüzde 100'lük bir oranda desteklemekte ve ivedilikle yasalaşmasını talep etmektedir. Halkımızın görüş ve taleplerini tarafınıza iletmeyi milletvekili görevi olarak gördüğümden konuyu bilginize sunuyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious