Tecavüzcüyü öldürdü, gelinini kurtardı

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

Tecavüze uğrayan kadın dehşeti anlattı: Öldürmeseydim gelinimi de kirletecekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

M.A., “Cevdet Karaaslan, boğazıma bıçak dayayarak bana tecavüz etti. Ağlayıp evimden gitmesini söyledim. Ama elinde bıçakla ‘Gelinini bekliyorum. Onunla da birlikte olacağım' dedi. Ben de dedemden kalan silahla ona ateş ettim. Beni kirletti, gelinimi de kirletmesine izin veremezdim” diye konuştu.

4 ay önce meydana gelen olayda, M.A., inşaat işçisi eşi 45 yaşındaki Bayram A. evden ayrıldıktan sonra, bekar olan tanıdıkları Cevdet Karaaslan ziyaretine geldi. Aynı zamanda akrabası olan ve daha önce de bir çok kez eşi ve çocukları evdeyken gelen Karaaslan ile salonda oturup sohbet eden M.A., biranda saldırıya uğradı.

İddiaya göre Karaaslan, 3 çocuk annesi M.A.'ya bıçakla tehdit ederek tecavüz etti. M.A. da evde bulunan tabancayı alarak çoban Cevdet Karaaslan'a 3 el ateş ederek öldürdü, ardından polisi arayarak teslim oldu.

Nöbetçi mahkeme tarafından ‘cinayet' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen M.A., Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezası istemiyle bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. M.A., duruşmada olayı soğukkanlılıkla anlatarak, “Eşim ve çocuklarım evden çıktıktan sonra ev işleriyle uğraşıyordum. Bu arada akrabamız da olan çoban Cevdet geldi. Odada oturup sohbet ederken birden üzerime saldırdı ve bıçağı bozağıma dayararak elbiselerimi parçalayıp çıkardı. Sonra bana tecavüz etti.

Ben çıplak vaziyette ağlarken, Cevdet üzerini giydi ve elindeki bıçakla dolaşıyordu. Evden çıkıp gitmesi için kendisine yalvardım. Ancak, bana ‘Gelinin D.A.'yı bekliyorum. Onunla da birlikte olacağım' dedi. Ben ağlarken, arkadan gelip yine bana sarıldı. Göğüslerimi elliyordu. Ben de ona karşılık veriyormuş gibi yapıp, ‘Beni az bekle geliyorum' dedim. Diğer odaya giderek dedemden kalan tabancayı aldım. 3 el ateş ettim. Ben namusunu temizledim. Beni kirletti, gelinimi de kirletmesine izin veremezdim” diye konuştu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen 20 yaşındaki D.A ise “Olay olduğu zaman tarladaydım. Eve gelince kayınvalidem kapının önünde ağlıyordu. Ne olduğunu sorunca olayı bana anlattı. Ona teşekkür ediyorum. Beni de korudu” dedi. Mahkeme heyeti, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious