Tecavüzden 'intihar ederim' diyerek kurtuldu

  • Giriş : 10.10.2007 / 16:17:00

30 yaşındaki akrabası tarafından kaçırılarak, üç kez tecavüz edilmek istenen genç kız olayı böyle anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun'lu çiftçi 30 yaşındaki Mustafa K. akrabalarının kızı olan 15 yaşındaki Z.K.'yı zorla kaçırmak ve tecavüze kalkışmak suçlarından tutuklu yargılandığı mahkemede bugün bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mustafa K. genç kızla cinsel ilişkiye girmediğini ileri sürerken, duruşmaya katılan Z.K., "Beni zorla kaçırdı. 2 kez ormanda, bir kez de kaldığımız evde olmak üzere üç kez ilişkiye girmek istedi. Ancak direndim, kendimi sıktım. Ve bana tecavüz edersen kendimi öldürürüm dedim. O da vazgeçti" diye konuştu.

Büyükoyumca Köyü'nde 10 ay önce meydana gelen olayda, lise öğrencisi Z.K., okul çıkışında akrabaları Mustafa K. tarafından zorla kaçırıldı. Mustafa K. bir otomobile bindirdiği genç kızı, arkadaşı Sebahattin İ.'nin (49) evine götürdü ve zorla cinsel ilişkiye girmek istedi. Ancak kendisine direnen Z.K. "Bana tecavüz edersen kendimi camdan atarım" diyince, korkuya kapılan sanık ilişkiye girmekten vazgeçti. Sabah olunca Z.K. ve Mustafa K. başka bir köye gitmek için yola çıktı. Bu sırada devriye gezen jandarma ekipleri, genç kızın üzeri çamurlu ve perişan halini görerek durdurması üzerine Z.K. yardım istedi. Mustafa K. ve Sebahattin İ. genç kızın şikayeti üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"KENDİMİ CAMDAN ATARIM"
Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya katılan Z.K. başından geçen olayı şöyle anlattı:

"Okul çıkışında arabayla yolumu kesip beni zorla kaçırdı. Ormanlık bir alanda park ettiği arabanın arka koltuğunda üzerimdeki okul üniformamı çıkarıp benimle ilişkiye girmek istedi. Kendisi de soyundu. Ancak direndim, kendimi sıkarak ilişkiye girmesini engelledim. Sonra beni arkadaşının evine götürdü. Onlara beni zorla kaçırdığını söyledim. Ancak aldırış etmediler. Sonra beni ikinci kattaki odaya çıkardı. Burada elbiselerimi çıkarıp yine benimle ilişkiye girmek istedi. Yine karşı koydum. Kendimi sıktım ve `bana tecavüz edersen kendimi camdan atarım. Başın belaya girer' diyerek onu korkuttum. O gece bana elini sürmedi. Sabah olunca yola çıktık. Ormanlık alanda yine benimle ilişkiye girmek istedi. Ama yine karşı koydum ve direndim. Sonra köy yolunda yürürken bizi jandarmalar gördü. Onlara beni zorla kaçırdığını söyledim. Kendisinden şikayetçiyim."

Z.K'yı zorla kaçırdığını kabul eden Mustafa K., ise "Akraba olduğumuz için gidip gelirken kendisini sevdim. Onun da bana ilgisi var sandım. Kendisini zorla kaçırdım. Hiç bir şeyden onun haberi yok. Çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim" dedi.

Duruşma, sanığın son savunmasını yapması için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious