Tecavüzden yargılanan hırsıza 14 yıl

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

İzmir'de hırsızlık amacıyla girdiği evin sahibine tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan sanık, 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu yargılanan sanık Kemal Bakır hazır bulundu. Tecavüze uğradığını iddia eden B.S. (26) ile olayda tutuksuz olarak yargılanan Murat Koç ise duruşmaya katılmadı.

Kemal Bakır'ın avukatı Mustafa Tekin, müvekkili aleyhinde dosyada hiç bir kanıtın mevcut olmadığını öne sürerek, şöyle dedi:

''Sadece B.S'nin olayın ardından bir ifadesi söz konusu. Bu ifade de her nedense, karakolda çıkan kavgadan dolayı amirin burnunun kırılmasından sonra veriliyor. Bunun öncesinde sanığı teşhis edemiyor. Bunun dışında ne DNA örneği, ne de parmak izi mevcut. B.S'nin iç çamaşırlarında da 3-4 kişiye ait bulgulara rastlanıyor. Bu durumda B.S'nin iffetli bir hayat yaşadığını söyleyebilmemiz de pek mümkün değil. Bize göre, B.S, nişanlısını kandırmak için böyle bir yola gitmiştir. Müvekkilimin beraatını istiyorum.''

Bakır ise suçsuz olduğunu iddia ederek, beraatını istedi.

KARAR

Kemal Bakır'ın B.S'ye tecavüz ettiği kanaatine varan mahkeme heyeti, sanığa tecavüz suçundan önce 7 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme cezayı, olayın mağdurun psikolojik durumunun bozulmasına yol açması nedeniyle artırarak, 10 yıl 6 aya çıkardı. ''Hırsızlık'' nedeniyle de 2 yıl 6 ay hapis cezası alan Kemal Bakır, ''konut dokunulmazlığını ihlal'' ettiği gerekçesiyle de 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bakır, toplam 14 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Diğer sanık Murat Koç ise hırsızlık suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kararın açıklanmasının ardından Kemal Bakır'ın avukatı kararı temyiz edeceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious