Tecavüze uğrayan çocuğun durumu kötü

Tecavüze uğrayan çocuğun durumu kötü.12550
  • Giriş : 09.05.2008 / 00:48:00
  • Güncelleme : 10.05.2008 / 20:16:51

Milas’ta, şiddet ve tecavüze maruz kaldığı belirlenerek tedavi altına alınan 8 yaşındaki erkek çocuk, sağlık durumunun ciddiyetini korumasından dolayı İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesine sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 Nisanda şiddete ve tecavüze maruz kaldığı belirlenen, vücudundaki yaralar ve solunum sorunu nedeniyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

Çocukta, psikolojik sorunlar da görüldüğünü belirten Atçı, şöyle konuştu: "Tedaviyi üstlenen doktorların raporu doğrultusunda 8 yaşındaki B.Ö’nün İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesinde tedavi edilmesine karar verdik. Çocuğun sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Hastanedeki ilk günlerine göre fizyolojik açıdan daha iyi ancak psikolojik sorunlar yaşıyor.

Çocukla iletişim kurulamıyor. Sürekli ağlıyor, bağırıyor ve çığlık atıyor. B.Ö’nün, uzman psikologlar gözetiminde İzmir’de tedavi edilmesini uygun gördük. Çocuk, ambulansla İzmir’e götürüldü."

Milas’a bağlı Kırcağız köyünde yaşayan A.M.Ö (32), 8 yaşındaki oğlu B.Ö’nün hasta olduğunu belirterek, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine başvurmuş, buradaki muayenede, vücudunda morluklar ve kalçasında yanık izleri tespit edilen çocuğun işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı belirlenmişti. B.Ö, yoğun bakım ünitesine alınarak solunum cihazına bağlanırken, baba A.M.Ö. ile bu kişinin birlikte yaşadığı Ç.K. tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious