Tecavüze uğrayan eşini yaralayıp gazetecileri çağırdı

Tecavüze uğrayan eşini yaralayıp gazetecileri çağırdı.4528
  • Giriş : 01.06.2008 / 15:24:00
  • Güncelleme : 01.06.2008 / 15:27:47

6 kişinin tecavüzüne uğradığı öne sürülen eşini bıçakladı ardından hastaneye götürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İZMİR'in Buca İlçesi Kaynaklar Beldesi'nde çiftçilik yapan 42 yaşındaki Ufuk B., 3 yaşındaki kızının gözleri önünde 6 kişinin tecavüzüne uğradığı öne sürülen, kendisinden 22 yaş küçük eşi H.B.'yi bacağından bıçakladı. Yaraladığı eşini hastaneye götüren Ufuk B. daha sonra basın mensuplarını arayıp, hastane yakınında olayı anlattı. Eşinin korktuğu için günlerce tecavüz olayını sakladığını, duyunca çılgına döndüğünü, gece de öfkelenip yaraladığını söyledi. Ufuk B., basın mensuplarına açıklama yaparken gelen polislerce gözaltına alındı.

İddiaya göre tecavüz olayı, Kaynaklar Beldesi Kabakçılar Sokak Numara 18'deki evde 40 gün önce başladı. Konuşma güçlüğü çeken 20 yaşındaki H.B. evde yalnızken gelen 6 kişi, çırıl çıplak soyup, ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra 3 yaşındaki kızı A.B.'nin yanında genç kadına defalarca tecavüz etti. Tecavüzcüler genç kadına bıçak gösterip, olayı başkasına anlatırsa kendisini ve kızı öldüreceklerini söyledi. Tecavüze uğradıktan sonra hiç konuşmamaya başlayan H.B., eşine karşı da hırçın davranır oldu. Tecavüzcüler, kocası tarlada olduğu sırada eve gelip H.B.'ye tecavüz etmeyi sürdürdü. Konuşma engelli olan H.B. olayı günlerce sakladı.

EŞİNE ANLATTI, JANDARMAYA GİTTİLER

Tecavüz zanlılarını isteklerinin bitmemesi üzerine, H.B. eşine yaşadıklarını anlattı. H.B. ve Ufuk B., jandarmaya giderek şikayetçi oldu, gözaltına alınan zanlılar yapılan işlemlerin ardından savcılıkça serbest bırakıldı. Olayın duyulması üzerine beldedekilerin, iftira attıkları gerekçesiyle kendisine baskı yaptığını, ölüm tehditleri aldıklarını öne süren Ufuk B., 4 gün önce, eşi ve kızıyla yakınlarının Hatay Semti 200 Sokak 4 numaradaki apartmanda bulunan evlerinde kalmaya başladı.

`TECAVÜZÜ ANLATINCA KENDİMDEN GEÇTİM'

Bugün saat 02.00 sıralarında akrabalarının evinde eşiyle bu konuyu konuşurken, olayın kızının yanında defalarca yaşandığını öğrenince çılgına döndüğünü belirten Ufuk B., eline geçirdiği ekmek bıçağı ile H.B.'yi baldırından 4 bıçak darbesiyle yaraladı. Eşini yakınlarıyla birlikte İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götüren Ufuk B., daha sonra yaşadıklarını anlatmak için basın mensuplarını aradı.

GAZETECİLERE ANLATIRKEN GÖZALTINA ALINDI

Ufuk B., hastanenin yakınındaki parkta yaşadıklarını gazetecilere anlatırken, bir polis ekibi tarafından gözaltına alındı. Karakola götürülen Ufuk B. eşini yaraladığını itiraf etti. Tedaviye alınan genç kadının durumunun iyi olduğu, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious