Tecavüze uğrayan kızlar defnedildi

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Konya’da tecavüz edilerek öldürülen iki kız çocuğunun cenazeleri kimlik tespitine ilişkin raporun tamamlanmasının ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya’da 14 Temmuzda, 9 yaşındaki Emine Dudu Ertekin ve 10 yaşındaki Ebru Çiftçi’nin cesetleri, merkez Selçuklu ilçesindeki boş bir arazide toprağa gömülü bulunmuştu. Kimlik tespiti için çocukların cesetlerinden parçalar alınarak İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Yaklaşık 2 ay önce gönderilen numuneler üzerinde yapılan incelemenin ardından hazırlanan sonuç raporu, dün akşam uçakla Konya’ya gönderildi. Bu gelişmenin ardından Ebru Çiftçi’nin babası Ahmet Çiftçi ile Emine Dudu Ertekin’in babası Hamdi Ertekin dosyaya bakan savcıyla görüşmek amacıyla adliyeye geldi. Yapılan görüşmenin ardından Ertekin ve Çiftçi, savcıyla birlikte Musalla Mezarlığı’na giderek Musalla morgunda yaklaşık iki aydır bekleyen cenazeleri teslim aldı.

Hamdi Ertekin ve eşi Gülay Ertekin, kızlarının tabutuna sarılıp ağladı. Musalla Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Emine Dudu Ertekin, Musalla Mezarlığı’nda, Ebru Çiftçi ise Üçler Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Hamdi Ertekin, gazetecilere, kızının cesedinin bulunmasının ardından acılarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyledi. Olayı gerçekleştirenin tek kişi olmadığını öne süren acılı baba, kızının kaçırılmadan 4- 5 gün önce samimi olduğu bir arkadaşına, bir adamın kendisine çok kötü baktığını söylediğini iddia etti. Ertekin, ’’Benim kızım aklı başında biriydi. Kızıma bakan kişi Ali Kemal Tufan olsaydı kesinlikle onun yanına yaklaşmazdı’’ diyerek olayın arkasında başkalarının da bulunduğundan şüphelendiklerini açıkladı. Olayın planlanarak yapıldığı ve olayda en az 1 kişinin daha olduğunu ileri süren Ertekin, hukuki yönden hakkını arayacağını ve ismini vermek istemediği kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığını açıkladı.

Ahmet Çiftçi ise küçük kızının kaçırılmadan birkaç yıl önce köprücük kemiğinin kırıldığını ve bu kemiğin yerinde ters kaynadığını anlattı. Kızının cesedi bulunduğunda söz konusu kemiğe rastlayamadığını, şüphelinin kızı Ebru’yu öldürdüğünü itiraf etse de kendisi ve ailesinin bir umut taşıdığını söyledi. Çiftçi, ’’Gelen rapor, cesedi bulunan çocuklardan birinin benim kızım olduğunu doğruluyor. Bugün az da olsa devam eden ümidimiz sona erdi. Bu saatten sonra yapacağımız tek şey, kızımın cesedini alıp, defnetmek’’ diye konuştu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

24 Eylül 2001 yılında kaybolan Ebru Çiftçi ile karnelerin dağıtıldığı 19 Haziran 2006 günü kaybolan Emine Dudu Ertekin’in cesedi, yapılan araştırmalar sonucunda merkez Selçuklu ilçesi Taş Ocakları mevkisindeki boş arazide toprağa gömülü olarak bulunmuştu. Çocuklara fiili livatada bulunduktan sonra öldürdüğünü itiraf eden zanlı Ali Kemal Tufan ise tutuklanarak Konya E Tipi Cezaevi’ne konuşmuştu.

Ali Kemal Tekin, 16 Temmuzda kendini ranzaya fanilasıyla asarak intihar etmiş olarak bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious