Tedaş Alanya'da göz açtırmıyor

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde TEDAŞ ekipleri, kaçak kullanım tespit edilen 5 işyeri ile usulsüz enerji tüketen 7 işyerine tespit tutanağı düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya TEDAŞ ekipleri muhtelif bölgelerde ani kontrol gerçekleştirdi. Kontrol, 35 kişiden oluşan 15 ekip tarafından düzenlendi. TEDAŞ İşletme Müdürü İbrahim Şirin başta olmak üzere, TEDAŞ personelleri, güvenlik görevlileri ve bazı kurum avukatları da çalışmalarda hazır bulundu. Ekipler Alanya Belediyesi, Atatürk Caddesi, Koçbank ve İskele Caddesi arasında kalan bölgede tarama yaptı. Başta kaçak elektrik kullanımı olmak üzere, birçok usulsüz enerji tüketimi, mühür fekki, proje ve tarife dışı kullanımlar tespit edilerek, gerekli işlemler yapıldı. Elektriği kaçak kullandıkları tespit edilen bazı esnaflar TEDAŞ yetkilileri ile tartışırken, bazıları ise uygulamadan dolayı yetkililere teşekkür etti.

TEDAŞ Müşteriler Şefi Mehmet Mecek, kaçak elektrik kullanımı bakımından en başarılı bölgeler arasında yer aldıklarını belirterek, "Alanya'da yüzde bir yıl önce 44 olan kaçak oranı şu an yüzde 11'lere düşmüş durumdadır. Amacımız gerçekleştirilen denetimlerle bu rakamı daha da aşağılara çekmektir." dedi.

Yapılan rutin denetimlerde 214 adet elektrik abonesinin kontrol edildiğini kaydeden Mecek, kaçak kullanım tespit edilen 5 işyeri ile usulsüz enerji tüketen 7 işyerine tespit tutanağı düzenlendiklerini anlattı. Turizm yöresi olan Alanya'da özellikle yaz aylarında kullanılan elektrik miktarında bir artış olduğuna işaret eden Mecek, "Bu nedenle enerji gücü kullanımına yönelik kontrolleri sık sık yaparak abonelere bilgiler veriyoruz. Kontrolleri yapmamızın amacı kaçak kullanım oranını en aza düşürmektir. Kontrollerimize periyodik olarak devam edeceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious