Tefecilik yapan örgüt çökertildi

Tefecilik yapan örgüt çökertildi.10284
  • Giriş : 28.04.2009 / 14:41:00

Bursa'nın merkez 7 ilçesinde tefecilik, tehdit ve piyasaya sahte çek sürmek iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişi, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, bazı kişilerin tefecilik, tehdit, piyasaya sahte çek sürmek suretiyle dolandırıcılık yaptıkları yönündeki ihbar üzerine harekete geçen Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer, Kestel, Gürsu, Gemlik ve Mudanya ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. Kurdukları örgütle tefecilik yaptıkları belirlenen 15 kişi gözaltına alındı. Örgüt lideri olduğu belirlenen E.A ile adamları E.E, E.A, H.E, Ö.Ö, E.Ç, İ.P, M.C, R.A, T.Ç, H.Ç, S.G, F.G, H.D ve R.M gözaltına alındı.

Operasyonda, zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabancadan çevirme 9 milimetre çapında tabanca, bu tabancaya ait çok sayıda mermi, 238 bin 580 TL değerinde 19 adet senet, 5 adet 55 bin 600 TL değerinde çek, 3 adet tapu, 1 adet pasaport, 5 adet boş çek koçanı, çok sayıda boş senet ile kesici ve delici aletler ele geçirildi. Sorgulamaları tamamlanan 15 zanlı 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüt kapsamında tefecilik, tehdit ve piyasaya sahte çek sürmek' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Öte yandan olayla ilgili 2 kişinin aranmasına devam edildiği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*