Tehlike ucuz atlatıldı

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

İki yolcu uçağının pistte hareket halindeyken birbirlerine çarpması, havaalanında hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çin'in başkenti Pekin'deki Başkent havaalanında iki yolcu uçağının pistte hareket halindeyken birbirlerine çarpması, havaalanında hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.
Sebebi henüz belli olmayan nedenlerle iki yolcu uçağı yerde birbirine çarptı. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. İki uçağın da kalkış anında ve full yakıt halinde olması nedeniyle facia kıl payı atlatılırken, uzmanlar yakıt tanklarından birinin çarpışmadan etkilenmesi halinde havalimanında çok büyük bir can ve mal kaybının kaçınılmaz olduğuna işaret etti.

Ülkedeki resmi haber ajansı Şinhua'nın bildirdiğine göre sebebi henüz belirlenemeyen kaza, Doğu Çin Hava Yolları'na ait Airbus 320 ile Çin Güneydoğu Hava Yolları'na ait Boeing 777 uçağının yerel saatle bugün öğle vaktinde hareket halinde iken birbirine sürtüştürmesiyle oluştu. Kazada Pekin'den Ningbo'ya gidecek olan Airbus 320'nin kuyruk kısmının, Guangcou'a gidecek Boeing 777'nin ise sağ kanat bölümünün çarpışmadan zarar gördüğü kaydedildi.

Kazanın nedeninin araştırıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious