"Tehoue'yi içime sindiremiyorum"

  • Giriş : 21.11.2008 / 12:50:00

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Çok para vererek aldıkları ancak yaşadığı kültürel problemler nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen Tehoue'yi de yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulak, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde Konya'da görev yapan basın mensupları ile sohbet toplantısında biraraya geldi.

Konyaspor'da göreve başladığı günden bugüne kadar geçen süre için genel bir değerlendirme yapan Bulak, "Takımın homojen bir yapısının oluşabilmesi için 3-4 yıl gibi bir süre geçmesi gerekir. Ancak Türkiye'de size 7-8 hafta süre tanınıyor. Yeni bir ekibiz. Sezon başında görevde olan hocamız kendi anlayışına göre bir takım oluşturmuş. Benim anlayışım ise daha farklı. Bu da takım olma süresini daha da uzatıyor" diye konuştu.

Bulak, Konyaspor'un şu anda durağan bir durumda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Çok çok kötü oynamıyoruz. Ancak çok çok da iyi oynamıyoruz ve agresif bir takıma sahip değiliz. Takımı daha agresif ve hızlı hale getirmek istiyoruz. Bunun için de devre arasında 3-5 transfer yapmayı planlıyoruz. Agresif, hızlı, oyunun kontrolünü elinde tutma beceresi olan oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Ancak 2 ay önceki ekonomik şartlarla şimdiki ekonomik şartlar bir değil. Bütçemiz doğrultusunda transfer yapmak zorundayız."

KAYSERİSPOR'DAN ÇEKİNMİYOR

Hafta sonunda Konya'da yapacakları Kayserispor maçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulanan Bulak, Kayserispor'un ligin çok önemli bir ekibi haline geldiğini kaydetti.

Bulak, Kayserispor'un güçlü bir ekonomik yapıya sahip olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:
"Önemli oyuncularına önemli paralar verilmesine rağmen, bu oyuncuları bırakmıyorlar. Bu güçlü bir ekonomiyle olur. Takım kadrosu korunuyor. Kadro korunurken, genç oyuncuları da takıma kazandırıyorlar. Fenerbahçe'yi sahasında 4-1 yenen, ancak Antalyaspor ve Denizlispor'a da puan kaybeden bir ekip. Kayserispor'dan hiç bir çekincemiz yok. İyi mücadele edip kazanacağız. İlk devre sonunda 22 puana ulaşmayı hedefliyoruz."

"TEHOUE'Yİ İÇİME SİNDİREMİYORUM"

Bir gazetecinin son haftalarda gösterdiği performansla eleştirilerin hedefi haline gelen Fildişi Sahilleri'nden Tehoue ile ilgili, "Tehoue'yi içinize sindirebiliyor musunuz?" sorusuna Bulak, "Tehoue'yi içime sindiremiyorum. Çok para vererek aldığımız bir oyuncu. Ancak onun da kendine göre haklı nedenleri var. Bana Paris'te doğduğunu ve İstanbul'da Futbol oynadığını, buraya konsantre olamadığını söyledi. Kültürel bir farklılık var" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*