Tek adres DYP

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Ağar, "Yeni bir oluşum içinde yer almayız" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Merkez sağdan ve soldan önemli isimlerin DP çatısı altında bir araya gelmesini öneren Mesut Yılmaz'a, Ağar, "Yeni bir oluşum içinde yer almayız" yanıtını verdi

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın "Merkez sağın yeni bir çatı parti altında bütünleşmesi"ni öngören yeni ANAYOL projesine "kırmızı ışık" yaktı.

Merkez sağda bütünleşmeyi amaçlayan yeni bir siyasi oluşuma yönelik temaslarını yaklaşık iki yıldır sürdüren Yılmaz, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu ile aralarının açılmasından sonra arayışlarında DYP'yi öne çıkardı. Yılmaz ile Ağar 7 Mart'ta görüştü.
Yılmaz'ın projesi, Demokrat Parti çatısı altında merkez sağın önemli isimleri ile soldan eski başbakan yardımcısı Hikmet Çetin, Celal Doğan ile Onur Kumbaracıbaşı gibi isimlerin bir araya gelmesini öngörüyor. Yılmaz'ın yeni partinin liderliğine Ağar'ın getirilmesini, ancak, yeni bir yönetim kadrosu oluşturulmasını hedeflediği belirtiliyor.

Seçimler konuşuldu
Ağar ile Yılmaz'ın görüşmesinde, ağırlıklı olarak seçimler üzerinde duruldu. Merkez sağın yine dağınık bir biçimde seçime gitmemesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Siyasi tablo merkez sağda iki partiyi kaldırmıyor" dedi.

Ağar, bu yöndeki çabalara saygı duyduğunu ancak gelinen noktada yeni bir siyasi oluşum içinde yer almayı düşünmediklerini kaydetti.

Ağar, genel seçim sürecine girildiği ve tek adresin DYP olduğu görüşünde ısrar etti. Ağar, dün DYP Genel Merkezi'nde Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Rıza Küçükoğlu ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Her türlü diyaloğa açığım. Sayın Yılmaz ile bu konuda görüştük. Başka parti, üçüncü isim falan olmaz. Buradaki tek çatı DYP'dir.
Merkez sağın bütün kodlarını yerli yerine oturtan bir çizgiyi yaşayarak geldik. Bugün gelinen noktada bu hizmeti en iyi taşıyan parti olarak bunun karşılığını da görüyoruz. Artık siyaseti taban, millet tanzim ediyor. Tepeden tanzim devirleri bitti."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious