Tek ahlaklı takım Beşiktaş

Tek ahlaklı takım Beşiktaş.10953
  • Giriş : 05.04.2008 / 13:43:00

Beşiktaş Kulübü Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mario Berk, ahlaki, sosyal ve etik sorumluluklara tek bağlı kalan kulübün Beşiktaş olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mario Berk, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş dergisinin nisan sayısında yer alan röportajında, diğer takımlarda olduğu gibi Beşiktaş'ta egoların olmadığını öne sürerek, ''Kapıları herkese açıktır ve camiada herkes eşittir. Dolayısıyla beni en çok bu yönü mutlu ediyor. Ahlaki, sosyal ve etik sorumluluklara tek bağlı kalan kulüp Beşiktaş'tır diyebiliriz'' dedi.

Beşiktaş'ın halkın takımı olduğunu dile getiren Berk, ''Belirli bir amaç uğruna çalışırken ahlaki ve sosyal sorumluluklar içerisinde ödün vermeden yola devam etmek ve bu amaca ulaşmak gerçekten çok önemli. Bu da Beşiktaş'ta daha fazla dikkate alınıyor. Büyüklerimiz şerefli ikinciliklerden bahseder, tarihimiz centilmenlik kupalarıyla doludur'' diye konuştu.

Mario Berk, hayalinin Beşiktaş'ın dünyanın her yerinde tanınan ve bilinen, kredibilitesi olan, saygı duyulan bir kulüp özelliği taşıması olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Hem yönetimdeki görevim, hem de işim gereği ben sürekli yurt dışında dolaşıyorum. Evet, Beşiktaş tanınıyor, ama yeterli olmadığını düşünüyorum. Bunun yolu da ekonomik bağımsızlıktan geçiyor. Biz de bunun temellerini atıyoruz. Planladığımız ekonomik gücü sağlayabilirsek, bundan sonrası çok kolay olur. Bu görüş sadece benim değil, tüm yönetimimizin ortak fikri.''

Beşiktaşlılığının aileden geldiğini kaydeden yönetici Berk, ''Sadece annemin babası başka bir takımı tutuyordu ve bana o takımın formasını almıştı. Onu evin içinde yakmaya çalışmıştım. Doğum günümdü, 7 yaşına filan giriyordum. Çok sinirlenmiştim. Hakaret gibi gelmişti. Ben de onu ortadan kaldırmak istedim ve evin koridoruna gittim. Mermerin üzerine formayı koydum ve üzerine kolonya döküp tutuşturdum. Annemler görüp müdahale etti. Neredeyse evi yakacaktım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious