"Tek büyük Galatasaray!"

  • Giriş : 02.07.2008 / 12:46:00

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, ligdeki 2007-2008 sezonu şampiyonluğunun, diğer sezonlarda kazanılan zaferlerden daha farklı olduğunu söylerken, tek büyüğün Galatasaray olduğunun kimsenin inkar etmemesi gereken bir gerçek olduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Topkapı Sarayı'nda yapılan ve basının alınmadığı 17. Şampiyonluk Balosu'nda Adnan Polat'ın yaptığı konuşma, sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yayınlandı. Buna göre Polat, "Bu seneki şampiyonluk, diğer senelerden biraz daha farklı oldu. Seyircisiz kazanabilmeyi tüm herkese gösterdik. Yarısından çoğu sakat olan takımımızla başarılı olmayı gösterdik. Teknik direktörünün bırakıp gittiği bir takımın örnek mücadelesini herkese gösterdik. Ve bana göre çok anlamlı bir şampiyonluğu kazandık. Bu şampiyonluk tüm camiamıza kutlu olsun" dedi.

Polat, Galatasaray Kulübü'nü yönetmenin zorluklarına değindiği konuşmasında, şunları söyledi:
"Tabii ki bu yönetim döneminde, akan giden hayatın içinde hatalar da yapıyorum. Bizim arzumuz, talebimiz tüm duayenlerimizin bize destek vermeleri. Bize manevi güç verdikleri gibi, biz onların bilgi birikimlerinden de yararlanıyoruz. Rakiplerimizle yapmış olduğumuz mücadelelerde bazen sportif olarak öne geçiyoruz, bazen geride kalıyoruz. Mali, idari, tesis olarak onların arkasında kalabiliyoruz. Biz rakiplerimizin büyüklüğünü hiç inkar etmedik. Ama bir tane gerçek var ki, onu da kimsenin inkar etmemesi lazım. Tek büyük olan Galatasaray."

Sarı-kırmızılı kulübün emin ellerde olduğunu da kaydeden Adnan Polat, ''Bizden önce de görev yapmış olan herkes, kulüple yakından ilgileniyor. Kulübümüzü olması gereken yere, en yükseğe taşımak için bütün çabayı sarf ediyoruz. Bu anlamda da içiniz rahat olsun. Biz her zaman kulübümüzün emrindeyiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious