Tek forvet oynamak perfonmansımı etkiledi

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid De Souza, başarılı olamamasının nedeninin teknik direktör Arthur Zico'nun takımı tek forvet oynatmasına bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-lacivertli takımın Brezilyalı futbolcusu Deivid, takımının sabah yapılan antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fenerbahçe taraftarının kendisinden büyük beklentiler içinde olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, bu beklentiye cevap veremediğini kabul ettiğini söyledi. Bunun nedenleri olarak oyun sistemlerini ve Türk futbolunun fiziksel güce dayanmasını gösteren Deivid, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Ben şuana kadar oynadığım takımlarda ilk 11'de sahaya çıktım. Fenerbahçe'de de oynayacağıma inanıyorum. Çünkü kalitemi ve neler yapabileceğimi iyi biliyorum. Daha önce Kezman'la çift forvet oynuyorduk. Ama sonra teknik direktörümüz tek forvete döndü. Ben veya Kezman oynadı. Şuan Kezman forma giyiyor. Çalışmalarımı sürdürüyorum. İyi duruma gelince ben de oynayacağım. Kendimi gösterme fırsatı bulacağımm. Ayrıca Türkiye'de çok fazla güce dayalı Futbol oynanıyor. Brezilya'da ise tekniğe dayalı bir Futbol oynuyordum. Ben bu uyum sorununu atlatmaya çalışıyorum. Türk futboluna da adepte olacağım.'' diye konuştu.

-''TEPKİLERİ TERSİNE DÖNDÜRECEĞİM''-

Taraftarın kendilerine gösterdiği tepkilerin haklı olduğunu belirten Deivid, ''Futbolda iyi sonuçlar aldığınız zaman taraftar her zaman desteğini verir. Ancak kötü sonuçlar aldığınız zaman, beklentileri karşılayamadığınızda taraftarın tepkisi ile karşılaşırsınız. Ben bunu taraftarın hakkı olarak görüyorum. Ama Alex bu takıma geçmişte büyük katkılar sağladı ve bir kaç maç kötü oynadığında taraftarımız ıslıkladı. Bu da futbolun ne kadar acımasız olduğunu gösteriyor. Biz futbolcuların tek amacı var o da formasını giydiğimiz takımın başarısı için mücadele etmek. Kendimle başbaşa kaldığım zaman çok üzülüyorum. Bana olan tepkilerin futbolun içinde olan şeyler olarak değerlendiriyorum. Taraftar beni ıslıklıyorsa önemli bir maçta gol attığım zaman bu tepkilerin tersine dönebileceğine inanıyorum.'' şeklinde konuştu.

-''ALEX BENCE RİCARDİNHO'DAN DAHA İYİ''-

Bu arada Türkiye'deki en iyi Brezilyalı futbolcunun Alex olduğu açıklayan Deivid, ''Alex ile şuanda oynuyorum diye söylemiyorum. Türkiye'deki en iyi Brezilyalı futbolcu Alex. Ben bu konuda tartışmaya bile girmem. Brezilya'da Ricardinho ile de oynadım. Bence en kalitelisi Alex'dir.'' dedi.

Deivid son olarak Fenerbahçe'ye geldikten sonra özellikle devre arası kampında 4-5 Brezilya takımından transfer teklifi aldığını ancak Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşmesinin bulunduğunu ve Türkiye'de Futbol oynamak istediği için transferi düşünmediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious