Tek isteği onlardan sonra ölmek

Tek isteği onlardan sonra ölmek.18660
  • Giriş : 27.06.2009 / 13:06:00

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan ve 4 felçli çocuğunun her türlü ihtiyacını tek başına karşılayan 75 yaşındaki Hacer Gezgin, çocuklarının mağdur olmamaları için onlardan sonra ölmek istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İlçeye bağlı Pınarbaşı köyünde yaşayan 8 çocuk annesi Gezgin, biri kız, felçli 4 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor.

Çiftçilikle de uğraşan fedakar anne, çocukları Şemsettin (43), Tacettin (48), Mustafa (58) ve Şengül Gezgin'in (40) bakımını yapıyor, yemeklerini yediriyor, yıkıyor ve günlük ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyor.

Hacer Gezgin, çocuklarının, 20'li yaşlarından sonra geçirdikleri ve ''ataksi'' denilen bir rahatsızlık neticesinde hareket yeteneklerini kaybettiklerini ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduklarını söyledi.

Çocukların bakımını üstlenen anne, sağlık güvencesi olmayan oğulları Şemsettin ve Tacettin'i tedavi ettirmekte sıkıntı yaşadığını ifade ederek, terzi olan oğlu Mustafa'nın emekli olduğunu, onun maaşı ile kocasının ölümünden sonra kendisine bağlanan aylıkla geçimlerini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Büyük oğlu Mustafa'nın tamamen yatalak duruma düştüğünü anlatan Gezgin, diğer iki oğlu Şemsettin ve Tacettin'in köyde bakkal işlettiklerini ve eve katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Diğer 4 çocuğunun farklı yerlerde olduklarını ve kendisine yardım edemediklerini belirten Gezgin, felçli evlatlarını taşıyabilmek için elektrikle çalışan tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Hacer Gezgin, ''bütün çocuklarımı çok seviyorum. Eşimi de kaybettim. Hayatta kalıp çocuklarıma, onları ele güne muhtaç etmeden bakabilmeyi istiyorum. Tek isteğim, çocuklarımdan sonra ölmek. Ben olmazsam onlar yaşayamaz, ziyan olur'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*