Tek kare öpüşme görüntüsüyle 5 kıza tecavüz

  • Giriş : 24.06.2007 / 14:23:00

Çorum’un 30 bin nüfuslu Bayat İlçesi’ni ayağa kaldıran 5 kız öğrenciye tecavüz olayının, kızlardan 15 yaşındaki Z.T.'nin piknikte erkek arkadaşı A.Y. ile öpüşürken cep telefonuyla çekilen görüntüsüyle şantaj yapılarak gerçekleştirildiği ortaya

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayat Lisesi'nde okuyan 15 yaşındaki D.G., E.G., 16 yaşındaki S.Ş. ve 17 yaşındaki D.K. ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Z.T.'ye tecavüz edildiği iddiası büyük yankı uyandırdı. Olayla ilgili gözaltına alınan çok sayıda zanlıdan sürücü kursu sahibi A.O.T., cep telefonu bayii A.Y., garson E.Ş., müzisyenler S.O. ve İ.O. tutuklanırken, herkes olayın şokunu yaşıyor.
      Çorum Emniyet Müdürü İsmail Karaman, ilçede çıkabilecek infiale karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi. Gözaltına alınanlardan olayla ilgisi bulunmayanların serbest bırakıldığını kaydeden Karaman, 5 kişinin tutuklandığını, 3 kişinin daha arandığını belirti.
      Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü de tecavüze uğrayan kız öğrencilerin okuduğu Bayat Lisesi ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu yöneticileri hakkında idari soruşturma başlatarak müfettiş görevlendirdi.
     
     FOTOĞRAFLA ŞANTAJ
      Tecavüze uğrayan kızlardan Z.T. ile şantajla cinsel ilişki kurmak isteyenlerden garson E.Ş.'nin geçen 29 Mayıs günü kızın annesi S.T. tarafından tabancayla vurulmasıyla ortaya çıkan olaylar zinciri de tek tek aydınlanmaya başladı.
      İlköğretim son sınıf öğrencisi Z.T. polisdeki ifadesinde her şeyin piknikte 6 ay önce arkadaş olduğu cep telefonu bayi A.Y. ile piknikte öpüşürken görüntüsünün çekilmesiyle başladığını söyledi. Z.T., annesinin garson E.Ş.'yi tabancayla vurmasına kadar uzanan bu olayı şöyle anlattı:
      “Arkadaşlık yaptığım A.Y. ile pikneğe gitmiştik, Bize evli 2 çocuk babası E.Ş. de katıldı. Biz piknekte A. ile öpüşürken, E.Ş. de gizlice cep telefonuyla fotoğraf çekmiş. Piknik dönüşü beni arayan E.Ş., elinde öpüşme görüntüsünün bulunduğunu, kendisiyle cinsel ilişkiye girmezsem bunu herkese göstereceğini söyledi. Okula gidip gelirken hep önüme geçiyor ve şantajını sürdürüyordu. Eve sürekli telefon ediyordu.'' E.Ş.'nin kendisiyle birlikte olmak için pencereden evlerine girmek isterken, annesi S.T.'nin onu vurduğunu söyleyen Z.T., şöyle devam etti:
      “29 Mayıs gecesi saat 22.00 sıralarında E.Ş., alkollü olarak pencereden zorla evimize girmeye kalkıştı. Babam ilçe dışındaydı. Annem dedemden kalan ruhsatsız tabancayla onu karnından ve ayağından vurdu. Annem tutuklandı, halen cezaevinde. E.Ş. hastanede yattı, karnındaki kurşunu çıkartamadıkları söyleniyor. Şimdi o da diğer tecavüz sanıklarıyla tutuklandı.'' Bu arada tecavüz zanlılarının, öpüşürken çekilen fotoğrafla Z.T.'ye şantaj yaparak bazı kız arkadaşlarıyla tanıştıkları ortaya çıktı. Cep telefonuyla fotoğrafı çeken E.Ş. ve diğer zanlıların, Z.T. dahil 5 kızla ilişki kurdukları belirlendi. Sanıkların kızlarla ters ilişki kurdukdukları belirtilirken, bir kız öğrencinin bakire olmadığı saptandı.
     
     Z.T. HER ŞEYİ ANLATTI
      Tecavüze uğrayan kızlardan bazıları aileleri tarafından ilçeden başka yerlere götürülürken, Doğan Haber Ajansı muhabirleri öpüşme görüntüsüyle kendisine şantaj yapılan Z.T. ve babası A.T. ile görüştü.
      Yaşadığı olayların şokunu üzerinden atamayan ve sürekli ağlayan Z.T., “Ben de herşeyi polise anlattım. Diğer kız arkadaşlarımdan bahsettim ve olaylar ortaya çıktı'' dedi. Z.T., şunları söyledi:
      “Bana şantaj yapan E.Ş. ile birlikte bazı kişiler benim gibi 4 kızı daha tehdit ediyordu. Benim yaşadıklarımı diğer kızların da yaşadığını, hatta bazı kızların evlerine kadar gittiklerini duydum. Sözle de sarkıntılık yapıyorlardı. Arkadaşlarımdan D.G.’nin de S.O. ile ilişkisi vardı. Hepimiz bir tuzağın içine düştük. Tüm bunlar ise ‘Benimle de ilişkiye gir’ diyen E.Ş.'nin isteğini kabul etmediğim için oldu. Annem cezaevine girdi. Çok üzgünüm, pişmanım.''
     
     BABA SUSKUN
      DHA muhabirlerine olayı anlatan Z.T.’nin yanından ayrılmayan babası inşaat işçisi yaşındaki A.T. ise, kızının yaşadıklarının herkese ders olmasını istedi.
      Baba A.T., “Ben bu olaylar yaşandığı sırada Ankara’daydım. Kızımın her zaman arkasındayım. Onu kandıran her kimse, suçlu kimse, cezalandırılmasını istiyorum'' dedi.
     
     ZANLILAR İNTERNETTE
      Bu arada kız öğrencilere tecavüzden tutuklananlardan sürücü kursu sahibi A.O.T. ile düğünlerde davul çalan İ.O.’nun, dünyada ençok takip edilen internet sitelerinden Youtube’de görüntülerinin bulunduğu ortaya çıktı. Youtube'de yayınlanan video görüntüleri A.O.T. ve İ.O., internet kafede eğleniyor.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious