'Tek Türkiye Pikniği'ne büyük ilgi

'Tek Türkiye Pikniği'ne büyük ilgi.13758
  • Giriş : 11.05.2008 / 17:17:00

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Aktif İş Adamları Derneği'nin Sille Barajı Piknik Alanı'nda ortaklaşa düzenlediği 'Tek Türkiye Pikniği'ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yokluklar içinde Güneydoğu insanının yardımına koşan bir öğretmenin hayat hikâyesini konu alan Tek Türkiye Dizisi, izleyicileriyle buluştu. Samanyolu Televizyonu'nda gösterilen ve Türkiye'nin en çok izlenen dizileri arasında yer alan Tek Türkiye Dizisi, ülkeyi konu alan senaryosuyla halkın büyük beğenisini topladı.

Dizinin Konya adına güzel gelişmelere yol açtığına dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dizinin her geçen gün izleyici kitlesini arttırdığını, güçlenerek devam etmesi gerektiğini söyledi. Tek Türkiye dizisinin Türkiye için yapıldığını belirten Akyürek, "Dizi devam ettiği sürece bizler de gereken ilgiyi göstereceğiz" dedi.

Organizasyonun birlikteliği güçlendireceğini ifade eden Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akın da "Dizi şehrimizin tanıtımı açısından büyük bir paya sahip" diye konuştu.

Düzenlenen pikniğin kendileri için de sürpriz olduğunu ifade eden Tek Türkiye dizisi yapımcısı Salih Asan, "Böylesi bir piknikte Konyalılarla birlikte olmak bizleri de son derece mutlu etti" dedi. Tek Türkiye dizisi oyuncularının, oynadıkları karakterleri canlandırırken yüreklerini ortaya koyduğunu belirten Yapımcı Asan, "Seyircilerimize en iyi görüntüleri sunabilmek için büyük çaba harcıyoruz. Özellikle bu sene kış çok ağır geçti. Soğuk, sıcak demeden teknik ekibimizle birlikte yüreğimizi ortaya koyarak çalıştık. Bugün, gördüğümüz ilgi de çabamızın boşa gitmediğini ortaya koyuyor" şeklinde konuştu.

Dizi oyuncularından Türker Tekin (Halo İbrahim)'in anıldığı piknikte Yapımcı Asan, "Halo İbrahim'in dizimizde büyük emeği var. Bugün aramızda Halo İbrahim'in eşi Neriman Tekin de bulunuyor. Biz dağa çıkmış ya da çıkmayı düşünen bir genci vazgeçirebiliyorsak ne mutlu. O zaman amacımıza ulaşıyoruz demektir" dedi. Dizinin gelecek sezonda da devam edeceği müjdesini veren Asan, "Hedefimiz 80 bölümdü. Ama devam etmeye karar verdik" ifadesinde bulundu.

"Tek Türkiye Dizisi" pikniğine gelen 100'lerce vatandaş, oyuncuları yakından görebilmek, onlarla fotoğraf çekebilmek yarışına girdi. 7'den 70'e çok sayıda vatandaşın bulunduğu piknik alanında küçük mehter takımı gösteri yaparken, tüm annelere Anneler Günü dolayısı ile gül dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious