Tek yumurta ikizlerini şehitlik ayırdı

  • Giriş : 04.06.2007 / 23:34:00

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde şehit olan Erdem Erkaçtı ile yine Tunceli'de asker olan ikiz kardeşi Erden Erkaçtı'yı birbirlerinden şehitlik ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Acı haberin İzmir'in Bayındır ilçesinde yaşayan ailesine ulaşmasının ardından şehidin babası Turgut Erkaçtı fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Anne Nuran Erkaçtı ise, "Daha düğününde oynayacaktık." diyerek gözyaşı döktü.

Manisa Kırkağaç'ta acemilik eğitimini tamamladıktan sonra vatani görevlerini yapmak için yaklaşık 20 gün önce Tunceli'ye giden tek yumurta ikizleri Jandarma Komando Erdem ve Erden Erkaçtı'yı ölüm ayırdı. Acı haber şehidin ailesini üzüntüye boğdu. Kalp rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen Baba Turgut Erkaçtı, fenalaşarak Bayındır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Nuran Erkaçtı ise, ikiz olan oğulları için, "Siz birbirinizden hiç ayrılmazdınız. Sizi birbirinizden ölüm ayırdı." dedi.

Bayındır'a şehit haberinin ulaşmasının ardından yaklaşık 300 kişilik grup toplanıp, "Ya Allah Bismillah Allahü ekber", "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Dişe diş kana kan intikam intikam" şeklinde slogan atarak sokak sokak dolaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious