Tekbir, indirim krizine girdi

Tekbir, indirim krizine girdi.14207
  • Giriş : 03.12.2008 / 11:53:00

Firmalar kriz gerekçesiyle bahaneler üretirken bir Tekbir Giyim, 2008'i açılımlar yılı olarak kapatmakta kararlı olduğunu açıkladı. Firma, açılımlarını tüketicilere de yansıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küresel krizin olduğu ve Türkiye'de ençok tekstil firmalarının ve hazır giyim sektörünün etkilendiği bu günlerde, Tekbir Giyim krizden etkilenmeyan firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Daha çok suni kriz oluşturulduğunu ve oluşturulmaya çalışıldığını söyleyen Tekbir Giyim mağazalardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Karaduman, “Krizden çok indirim krizleri var, firmalar indirim yarışındalar ve kim daha çok indirim yapıyor havasını oluşturmaya çalışıyorlar” dedi. Kendilerinin de “ kriz yok, indirim krizi var “ görüşünü ortaya koyduklarını belirten Karaduman şunları söyledi:

“İndirim krizi kampanyamızı başlattık ve Tekbir mağazalarımızı süsleyerek krizden uzak ve adeta bayram havasında bayrama hazır hale getirdik ve müşterilerimizin moral ve motivelerini yüksek tutarak alışveriş zevklerini bayram havasında yaşamalarını ve mağazalarımızda suni krizi unutmalarını sağlamaya çalıştık.”

TEKBİR'İ İNDİRİM KRİZİ TUTTU

Piyasadan uzak kalmamak için müşterilerinden gelecek “Sizde niçin indirim yok” taleplerini de karşılamak amacıyla bir kampanya başlattıklarını belirten Bayram Karaduman, şöyle devam etti:

“İndirim krizi adı altındaki kampanyamızda tüm ürünlerde peşin ödemelerde yüzde 20, yüzde 30 ve yüzde 40 reyonlarımızla 'bayram indirimi artı 8 taksit' uygulamamızı başlattık ve yüzde 10-20 ve yüzde 30 indirime 8 taksit uyguluyoruz.”

Karaduman, krizin insanların gündeminde çok konuşulduğu geride bıraktığımız aylar içinde Bakırköy, Erzurum, Eskişehir, Manisa ve Sivas mağazalarını açtıklarını başta Fatih'teki 3 mağaza olarak birçok mağazalarını tepeden tırnağa yenilediklerini söyledi. Bu yıl içinde ayrıca, Tekbir markasıyla erkek giyim üretimini artırdıklarını belirten Karaduman, 19 mağazalarında erkek giyim reyonları açarak müşterilerinden gelen yoğun talebede cevap verdiklerini söyledi.

İlginç kampanyalarıyla dikkat çeken tekbir giyim “1 lira”lık eşarp kampanyasını erkek giyime de uyarlayarak “tekbir erkek takım alana ikincisi tek 1 lira" kampanyasıyla erkek giyimi de kısa zamanda duyurdu ve 1 takım yerine ayakkabı gibi 1 çift takım almaya başladı.

33 perakende mağazaları ve 60 bayileri ve yüzlerce satış noktalarıyla halkın ihtiyaçlarına ve taleplerine cevap vermeye çalıştıklarını söyleyen Bayram Karaduman, 2009 yılında üretim ve istihdamı artıracaklarını, mağaza sayılarını 40'a çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*