Tekbir Giyim sahibine suç duyurusu

Tekbir Giyim sahibine suç duyurusu.14473
  • Giriş : 28.04.2008 / 14:48:00

Yurtsever Cephe Emekçi Kadınlar adı altında İstanbul Adliyesi'ne gelen bir grup kadın, "3 karım var, kime ne" dediği iddiasıyla Tekbir Giyim'in sahibi Mustafa Karaduman hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Yurtsever Cephe Emekçi Kadınlar üyesi Yurdal Toksöz, "Tekbir Giyim'in sahibi Mustafa Karaduman 3 eşli olduğunu itiraf etti. "3 karımla yaşıyoruz, kime ne" diyen Karaduman, tek eşliliğin fuhuşa ve zinayı körüklediğini iddia ederek kendini savundu. Karaduman, ortaçağ karanlığını temsil eden zihniyetin en çarpıcı örneklerinden biridir. Dine sığınarak kadına saygısızlığın ve onur kırıcı bir yaşam biçiminin adı olan çok eşliliğin bu kadar cüretli nasıl savunabilmektedir? Buna 'dur' demenin vakti çoktan gelmiştir. Mustafa Karaduman'ın işlediği suçların takipçisi olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Yurdal Toksöz ve Yurtsever Cephe Emekçi Kadınlar üyesi yaklaşık 5 kişi, Mustafa Karaduman hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious