Tekel bayiinde silahlı kavga: 2 ölü

Tekel bayiinde silahlı kavga: 2 ölü.22749
  • Giriş : 19.06.2008 / 11:37:00
  • Güncelleme : 19.06.2008 / 11:24:52

Kadıköy'de, bir tekel bayiine gelen 2 kişi, tartıştıkları tekel bayiinin sahibi ve oğlu tarafından pompalı tüfek ile vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olaydan hemen sonra her iki tarafın yakınları tekel bayiine akın ederken, taraflar arasında çıkması muhtemel herhangi bir olayı önlemek için çevik kuvvet polisinden yardım alındı. İlçe ve çevik kuvvet polisi taraflar arasındaki gerginliğe müdahale ederek olayların büyümesini engelledi. Gözaltına alınan baba ve oğulun, öldürülen şahısların kendilerini rahatsız ettiği yönünde ifade verdiği öğrenildi.

Olay dün saat 21.00 sıralarında, Küçükbakkalköy Kayışdağı Yolu Caddesi 73 Numarada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, söz konusu adreste tekel bayii işleten 65 yaşındaki H.Y.'nin yanına gelen Metin Özkan (26) ve İlker Altay (25), H.Y. ile tartışmaya başladı. İddiaya göre, tartışma büyüyüp kavgaya dönüşünce H.Y.'nin oğlu A.Y. (17) tekel bayiinde bulunan pompalı tüfeği alarak, Özkan ve Altay'ı vurdu. Şahıslar olay yerinde hayatını kaybederken, ihbar üzerine gelen polis H.Y. ve oğlu A.Y.'i gözaltına aldı. Olayı duyan tarafların yakınları da kısa sürede bu adrese akın etti. Faillerin ve ölenlerin yakınları arasındaki gerginliği önlemek için çevik kuvvet polisinden destek alındı. Taraflar arasında zaman zaman yükselen tansiyon, çevik kuvvet ve ilçe polisinin müdahalesiyle düşürüldü. Bu arada polis olay yerinde ve cesetler üzerinde inceleme yaparken, ölenlerin yakınları sinir krizleri geçirdi.

Polisin incelemesinin ardından cesetler Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Polis, faillere ait işyerini dağıtmak isteyen ölenlerin yakınlarına engel oldu ve dağılmalarını istedi. Polis yetkilileri, öfkeli şahısları ikna ederek evlerine gönderdi. Daha sonra herhangi bir olaya karşı işyerinde bir ekip bekletildi.

Gözaltına alınan zanlıların sorgusu sürüyor. A.Y.'nin, ölen şahısların kendilerini uzun süredir rahatsız ettiğini ve kavga sırasında pompalı tüfekle şahısları kendisinin vurduğunu söylediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious