'Tekerekoğlu Tekstil ayağa kalkacak'

'Tekerekoğlu Tekstil ayağa kalkacak'.19203
  • Giriş : 27.11.2008 / 22:21:00

Tekerekoğlu Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Tekerekoğlu, 'Borçlarımızın arkasındayız. Ancak işlerimizi yoluna koyacağız'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekerekoğlu Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Tekerekoğlu, firmanın iflası konusunda, ''Geçen yılın Kurban Bayramı'ndan sonra programlı olarak durduk, bu duruştan sonra bir daha kalkamadık'' dedi.

''Elegant'' markası ile dünyaca tanınan Tekerekoğlu Tekstil A.Ş.'nin iflası ve alacaklı Finansbank'ın satılan bazı fabrikaları satın alması konusunda, AA muhabirine açıklamalarda bulunan Tekerekoğlu Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Cemal Tekerekoğlu, ''Doların düşük değerlerde seyretmesi ve Çin malları ile rekabet edememek yüzünden bu noktaya geldik'' diye knuştu.

Cemal Tekerekoğlu, geçen yılın Kurban Bayramı'ndan sonra programlı olarak durduklarını, ''bu duruştan sonra bir daha kalkamadıklarını'' söyledi.

Tüm borçlarını ödeyeceklerini kaydeden ve alacaklarının rahat olmasını isteyen Cemal Tekerekoğlu, ''Kimse endişeye kapılmasın. Borçlarımızın arkasındayız. 11 aydır bir sıkıntı yaşıyoruz. Son aşamada 600 işçimiz işsiz kaldı. Bu doğrudur. Ancak, biz işlerimizi yine yoluna koyacağız'' şeklinde konuştu.

Cemal Tekerekoğlu, yaşanan sıkıntılardan önce bin 500'ün üzerinde çalışan olduğunu, ancak fabrikanın kapatıldığı son dönemde 600 kişinin çalıştığını kaydetti.

Tekerekoğlu, ayrıca, bazı fabrikalarının icra yoluyla satılmasının son ekonomik krizle ilişkilendirilmemesi gerektiğini bildirdi.

Dünyanın sayılı ev tekstili şirketlerinden Tekerekoğlu A.Ş., ''Elegant'' markası ile dünya pazarına açıldı. Tekerekoğlu Tekstil A.Ş. son yıllarda yaşadığı sıkıntılardan dolayı geçen yıl, Kurban Bayramı'ndan sonra programlı olarak fabrikada küçülmeye gitti. Bankadan aldıkları krediyi ödeyemeyen şirketin bazı fabrikaları geçtiğimiz günlerde icra yoluyla Finansbank'a satıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*