Tekin 64 mesajı kime gönderdi?

Tekin 64 mesajı kime gönderdi?.8827
  • Giriş : 08.05.2009 / 16:55:00

Muzaffer Tekin"in Danıştay saldırısından yaklaşık 8-9 saat önce Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin"den gelen bir mesajı 64 kişiye ilettiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin"in Danıştay saldırısından yaklaşık 8-9 saat önce Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin"den gelen bir mesajı 64 kişiye ilettiği ortaya çıktı.

Yine Tekin, 1984 yılında görev yaptığı Tuzla Piyade Okulu"nda İbrahim Şahin ve Hüseyin Kocadağ"ın(Susurluk kazasında hayatını kaybetti) da Özel Harekat kursu aldığını belirtti. Hatırlanacağı gibi İbrahim Şahin, Danıştay saldırısı sonrasında gözaltına alınan Tekin"in serbest bırakılmasından karşılamaya gidenler arasında yer almıştı. Davanın bugün görülen 83. duruşmasına davada daha önce savunma ve sorguları tamamlanan sanıklara mahkeme heyeti huzura alarak yeniden soru yöneltti. Bu uygulamanın Danıştay ve Ergenekon davalarının bugün birleştirilip birleştirilmeyeceğine yönelik kararın açıklanacağı zamana denk gelmesi dikkat çekti.

Tuzla Piyade Okulu"nda yapılan Özel Harekat kursu ile ilgili sorulara yanıt veren Tekin, 3 Nisan 1985 tarihinde YAŞ kararı ile emekli olduğunu anlatarak, "Özel Harekatçılar 3 ay kurs görmek için Tuzla Piyade Okulu"nda konuşlandı. Okulun tesislerinden yararlandı. Kursu verenleri tanıyordum. Ama bizim onlarla direk temasımız olmadı. İçişleri Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetler arasındaki anlaşma kapsamında resmi bir eğitimdi. Rütbelerini tam hatırlamamakla birlikte komiser veya başkomiser olabilirler İbrahim Şahin ve Hüseyin Kocadağ da orada eğitim aldı. İbrahim Şahin"in boğuşma dersinde body"si olan kişi kendisini bana methetti. Ancak Şahin"i ismen tanırım. 1999 yılında Karadenizli mimarlı Hasan Eyüpoğlu vasıtasıyla büroma geldi. Şahin"i önceden vatansever biri olarak biliyordum. Şimdi ise benim dostum."

13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün ise Tekin"e "Danıştay saldırından önce gece saat 01.01-01.56 arasında 64 mesaj çekmişsiniz. Bu konuda bilgi verir misiniz?" şeklinde soru yöneltti. Olayı doğrulayan Tekin, şunları anlattı:

"Gece bana bir mesaj geldi. Zannedersem İbrahim Şahin"den bir mesaj gelmişti. Mesajta "Yine Mor Dağlara Duman Çöküyor. Dumanı O Dağlarda Kalanlar Bilir" yazıyordu. Bu mesaj çok hoşuma gittiği için ben de 64 arkadaşıma bu mesajı gönderdim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*